Sıcaklıklar artıyor

Hava sıcaklığı yurdun güney ve iç kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, doğu bölgelerimizde 2 ila 4 derece azalacak.

Sıcaklıklar artıyor
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, yurdun kuzeydoğu kesimleri (Trabzon, Rize, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır) ile gece saatlerinden sonra Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.
Rüzgar genellikle kuzeyli, öğle saatlerine kadar ülkemizin batı kesimlerinde güney ve güneybatılı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

Bölgelerde hava

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:
Marmara: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu gece saatlerinden sonra Sakarya çevreleri sağanak yağışlı gececek.
Ege Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.
Akdeniz: Az bulutlu ve açık geçecek.
İç Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.
Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu gece saatlerinden sonra Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.
Orta ve Doğu Karadeniz: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı ve çok bulutlu, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu Erzurum, Ardahan, Kars, Ağrı ve Iğdır çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER