Silivri'de Sağlık Devrimi

Silivri'de Sağlık Devrimi
Trakya'ya inşa edilen en büyük devlet hastanesi olma özelliği koruyan Silivri Devlet Hastanesi, özel hastanelere taş çıkartıyor. Hastane bünyesinde son olarak tam donanımlı ve 10 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi hizmete girdi.
Trakya'ya inşa edilen en büyük devlet hastanesi olma özelliği koruyan Silivri Devlet Hastanesi, özel hastanelere taş çıkartıyor. Hastane bünyesinde son olarak tam donanımlı ve 10 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi hizmete girdi. Silivri Devlet Hastanesinde önümüzdeki günlerde Ağız ve Diş Sağlığı konusunda da önemli bir hizmetin başlayacağı ve panoromik röntgen cihazının hizmete gireceği öğrenildi. Silivri Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ali Ulvi Yılmaz hastanenin yoğun bakım üniitesini tanıttı.
Yılmaz gazetemize yaptığı açıklamada "Çağdaş Tıp ilkelerine sadık kalarak, tüm hastane çalışanlarının katılımı ile bakmakla yükümlü olduğumuz hasta ve yakınlarının ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak şekilde, hasta memnuniyeti ve haklarını gözeterek, çalışanlarımızı sürekli eğiterek, çalışan ve hasta güvenliği odaklı, en gelişmiş, güncel ve kanıta dayalı teşhis ve tedavi imkânlarını hastaya sunmak, verdiğimiz hizmet kalitesini sürekli iyileştirilmesini ve ölçülebilir şekilde geliştirilmesini sağlamaktır. Bu kalite anlatışı ile görevdeyiz. Hastanemizin kuruluş amacına uygun olarak hastaların isteklerine cevap vermek amacıyla, hastane kaynaklarımızın nasıl kullanacağını belirleyen yönetim anlayışı ve hizmet akışını, sürekli aktif işletebilmek hastanemizin misyonudur. Vizyonumuz ise, Hastanemizin kuruluş amacına uygun hizmet yelpazesini genişletip geliştirecek değişme ve gelişmelerin daima takip edilmesi, rekabet gücünün arttırılarak, hizmetin sürekliliğinin sağlanmasını, hizmet kapasitemizin genişletilmesi ve daha verimli hale getirilmesidir." dedi.
Merkez binadaki hizmetler ek binada da sağlanıyor
Silivri Devlet Hastanesi merkez binasının yanı sıra Selimpaşa'da bulunan Ek Hizmet binası ile de bölge halkına yerinde hizmet sağlıyor. Dr. Ali Ulvi Yılmaz, merkez binada verilen hizmetleri dönüşümlü olarak Selimpaşa ek hizmet binasında da sağladıklarını söyledi. Yılmaz "Ana Binamızdaki tüm poliklinik hizmetleri dönüşümlü olarak ek hizmet binamızda da verilmektedir. Takibi Selimpaşa ek hizmet binası Dr. Aylık Çalışma Planlarından yapılmaktadır. Hastalarımız randevularını yukarıda anlatıldığı şekli ile hastane sitemizden almaktadır. Laboratuvar ve röntgen hizmetleri de verilmektedir. Hizmet verilen tüm birimler binanın zemin katında bulunmaktadır." dedi.
TSE belgeli devlet hastanesi
Türk Standartları Enstitüsü tarafından kalite tescil belgesi alan Silivri Devlet Hastanesini tanıtan başhekim Yılmaz, "Hastanemizin hizmet kalitesi 11.03.2010 tarihinden itibaren TSE ISO 9001–2008 belgesi ile tescillenmiştir. 2010 yılında tüm çalışanlarımız büyük bir özveri ile çalışıp hastalarımızın da en doğru ve iyi şekilde hissetmesi adına gerekli olan her şeyi yapmıştır. 2011 yılında da bu yaptıklarımızı daha ileriye nasıl götürüp geliştiririz bunun üzerinde çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Selimpaşa Acil Yardım ve Travmatoloji hastanesi 01.08.2010 tarihinde hastanemize bağlanmıştır. Bu birleşim hastanemiz kadrosunu ve yatak kapasitesitemizi büyütmüş olup her iki tarafta da hizmet verilmeye devam edilmektedir. Hastanemiz yeni branş ve tedavi imkanları sağlanarak Silivri halkına daha iyi hizmet vermeyi ilke edinmiştir." dedi. Yılmaz, Devlet hastanesinin 223 kullanılabilir yatak kapasitesi olduğunu ve hastanenin tam kapasite ile hizmette olduğunu belirtirken Ek hizmet binası ile birlikte acil müşahade odasında da 17 yatak bulunduğunu, 3 mahkum odasında 11 yataklada cezaevine hizmet verdiklerini 5 ameliyathane ile hizmete devam ettiklerini belirtti.
Silivri Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ali Ulvi Yılmaz'dan alınan bilgilere göre hastanenin ayakta tedavi hizmetlerinde Dahiliye , Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları Ve Doğum , Çocuk , Ortopedi , Göz, Kbb, Nöroloji, Psikiyatri, Cildiye, Beyin Cerrahisi, Enfeksiyon , Diş,   Kalp Damar Cerrahisi, Kardiyoloji ,Göğüs Hastalıkları, Üroloji , Plastik Cerrahi , Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon ve Anestezi Polikliniği olmak üzere 20 branşta, yatakta tedavi hizmetlerinde Dahiliye, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları Ve Doğum , Çocuk , Ortopedi , Göz, Kbb, Nöroloji, Psikiyatri, Cildiye, Beyin Cerrahisi, Enfeksiyon , Kalp Damar Cerrahisi,Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları ,Üroloji Plastik Cerrahi , Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon servisleri olmak üzere 18 branşta hizmet veriliyor.
Diyaliz ünitesi büyütülüyor
Yılmaz, hastanenin diyaliz ünitesi ile ilgili olarak da "Diyaliz ünitemiz; sertifikalı 1 uzman doktor, sertifikalı 1 pratisyen doktor, sertifikalı 2 hemşire ve 1 psikolog ile 05.04.2010 tarihinden itibaren hizmet vermektedir. Ünitemizde şu an 6 diyaliz makinesi aktif halde çalışır durumdadır. İlerleyen zamanlarda hasta sayımızın artmasına bağlı olarak 4 makine daha aktif hale dönüştürülerek toplamda 10 diyaliz makinesi ile hizmete devam edilecektir." dedi.    
Radyoloji hizmetlerine de değinen Yılmaz "Radyoloji birimimizde , Ağustos 2010 itibari ile Bilgisayarlı Tomografi (BT) , Eylül 2010 itibari ile de Manyetik Rezonans (MR) hizmetleride verilmeye başlanmıştır. Televize Röntgen , Ultrason , IVP, Renkli Doppler , EFOR lu EKG, EKO, Bilgisayarlı Tomografi (BT), Manyetik Rezonans (MR) hizmetleri de bu servis tarafından veriliyor." dedi.
Genel Cerrahi, Beyin Cerrahisi, Kadın Doğum, Plastik cerrahi, Ortopedi, Üroloji, Göz, KBB ve Kalp Damar Cerrahisi ameliyat hizmetlerinin sağlandığı Silivri Devlet Hastanesinde Solunum Fonksiyon Testi, Odyometri ve Yeni Doğan ve Yetişkin işitme testleri de yapılıyor.
 
Haber: Fatma Sarıbıyık

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.