Yeteneklerini keşfediyorlar

Yeteneklerini keşfediyorlar
Esenyurt Belediyesinin hayata geçirdiği Çocuk Üniversitesi’nde düzenlenen deney, bilim ve resim atölyelerinde eğitimler devam ediyor

Esenyurt Belediyesi, ilçe genelindeki çocuklara deney, bilim ve resim atölyelerinde, fen bilgisi ve resim dersleri veriyor. Çocuk Üniversitesi’nde gerçekleşen bu atölyelerde, öğrenciler birbirinden farklı deneyler yapmanın yanı sıra farklı resim çizim tekniklerini de öğreniyor. Uzman akademisyenler eşliğinde yapılan derslerde, öğrenciler ilgi alanlarına yönlendirilerek yeteneklerini keşfediyor. Derslerden oldukça memnun olduklarını dile getiren çocuklar Esenyurt Belediyesine teşekkür ederken, belediye bünyesinde görev yapan öğretmenler ise benzer çalışmaların hız kesmenden devam edeceğini söyledi.

Çocuklarımızı bekliyoruz

Belediye bünyesinde Fen Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapan İbrahim Karakoç, çocuklarla keyifli ve kaliteli vakit geçirdiklerini ifade ederek, “Çocukların okulda gördükleri fakat uygulamalı olarak yapamadıkları deneyleri burada uygulamalı olarak gösteriyoruz. Vücudumuzda sistemler, kaldıraç sistemi, mikroskop deneyleri gibi daha birçok uygulamayı çocuklarımızla beraber yapıyoruz. Onlar burada hem keyifli vakit geçiriyor hem de ilgi duydukları alanları keşfedebilme imkânı buluyorlar. İlçemizde bulunan tüm çocuklarımızı buraya bekliyoruz” dedi. Atölyede Resim Öğretmeni olarak görev alan Mehmet Parıltı ise tüm çocukları bu eğitimlere beklediğini ifade ederek şöyle konuştu: “Burada farklı çizim teknikleri hakkında öğrencilerimize teorik bilgiler vermenin yanı sıra anlatılan bilgileri uygulamaya da döküyoruz. Çocuklarımız bu atölyede hem öğreniyorlar hem de yeteneklerini keşfediyorlar. Klasik müzik eşliğinde resim çizerken, mental olarak da zihinlerini güçlendirme fırsatını yakalıyorlar” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.