Belediye kriz masası oluşturdu...

Belediye kriz masası oluşturdu...
Büyükçekmece Belediyesi yoğun kar yağışı olasılığı karşısında ilçe genelinde meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluğa anında müdahale edebilmek için kriz masası oluşturdu.

Büyükçekmece Belediyesi yoğun kar yağışı olasılığı karşısında ilçe genelinde meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluğa anında müdahale edebilmek için kriz masası oluşturdu.

Büyükçekmece Belediyesi kar yağışı ve buzlanmaya karşı çalışmalarıyla ilgili 24 saat nöbet esasına göre karla mücadele ve sosyal yardım ekipleri oluşturdu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı   Dr. Hasan Akgün , karayollarında, ana arterlerde ve sokak aralarında meydan gelebilecek herhangi bir buzlanma ile ilgili tuz stoklarının yeterli olduğunu ve her an müdahaleye hazır vaziyette ekiplerinin bekletildiğini belirtti.

 

YOLDA KALANLARA ACİL YARDIM EKİBİ HAZIR…

 

Belediye   personelinden oluşturulan sosyal yardım ekiplerinin ani bir kar yağışı esnasında çalışmalara anında müdahale edebilecek şekilde bekletildiğini söyleyen Başkan Akgün; “ Özellikle kara yollarımızda olası bir kaza veya yol kapanması durumunda belediyemizin sosyal ekipleri anında olay yerine ulaşarak mahsur kalan vatandaşlarımızın sıcak çorbasını ikram edebilecekleri gibi, acil barınma gibi durumlarda halkımızın dinlenebilecekleri dinlenme alanlarını dahi şimdiden hazırlamış bulunmaktayız ” dedi.

 

EVLERE SU, İLAÇ, YAKACAK HİZMETİ

 

Öte yandan evlerinde mahsur kalabilecek vatandaşlara yönelik de hizmet götüreceklerini dile getiren Başkan Akgün; “Sosyal yardım ekiplerimizi halkımızın sağlık sorunları başta olmak üzere sağlık ,gıda, yakacak ve su   ihtiyaçlarını karşılamak üzere   kurduk. Sosyal yardım ekibimiz meteorolojinin uyarıları dahilinde teyakkuz halinde 24 saat hazır bekletilmektedir.Kış dönemi boyunca ani bastıran kar ve tipi dönemlerinde evlerinde mahsur kalan yaşlı ve hasta vatandaşlarımıza anında müdahale ederek ihtiyaçlarını giderecek bir sosyal yardım ekibini   her yıl olduğu gibi bu yılda oluşturduk. ”şeklinde konuştu.

 

AKGÜN SÜRÜCÜLERİ UYARDI…

 

Buzlanmalara karşı araç kullanan vatandaşları da uyaran Başkan Akgün; “Yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle sürücülerimizin mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmamaları gerektiğini trafiğe çıkmak zorunda kalanlarınsa araçlarında mutlaka zincir,takoz ve çekme halatı bulundurmalarını tavsiye ediyoruz. Kar ve buzlanma nedeniyle zor durumda kalan vatandaşlarımız rahatlıkla günün her saatinde belediyemizi arayarak yardım talebinde bulunabilirler. Belediyemizce oluşturulan sosyal yardım ekiplerimiz 24 saat nöbet esasına göre halkımızın her türlü sorununa anında müdahale etmek üzere hazır bekletilmektedirler ”şeklinde konuştu.

Başkan Akgün Büyükçekmece Belediyesi’nin oluşturduğu kriz masasını zor durumda kalan tüm vatandaşlarımızın günün her saatinde 0212-4440340 nolu telefondan arayarak yardım isteyebileceğini belirtti.

 


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.