‘Bir koltukta beş karpuz’

‘Bir koltukta beş karpuz’
KİM KİMDİR KÖŞESİNİN BU GÜNKÜ KONUĞU RESİM ÖĞRETMENİ AYSEN ARIN
O bir resim öğretmeni. Sanatçı. Sanatkar. Çalışan iş kadını. O Büyükçekmecelilerin bu günlerde görsel sanatlar yolu gözleyen öğrencilerin gişe sorumlusu. O önce iyi bir anne. Evet O Aysen Arın.
Bu günlerde Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi yanındaki atölyesinde resim dersi veren Aysen Arın görsel sanatlar okumak isteyen öğrencilere verdiği dersler ve destek ile göz dolduruyor.
Çeşitli kurumlardan sanata katkı ve eğitmenlik ödülleri alan, belediyeler, devlet hastaneleri, kamu ve özel kuruluşlar ile işbirliği çalışmalarında bulunan Aysen Arın yurtiçi ve yurtdışında bir çok sergiye de imza atmış.
Yoğun iş temposu yanında üç çocuğuna da hem annelik hem babalık yapan Aysen Arın’ın kısa özgeçmişi şöyle: 1965’de, İstanbul'da doğdu. Kandilli Kız Lisesi ve Marmara Ünverstesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Ana Sanat dalından1987de mezun oldu. Okul yıllarında Hessing, Bozkurt, Bakçay desende staj ve çalışmaları oldu. PNX firmasında stilist-tasarımcı ve yönetici olarak çalıştı. İtkib, Meb, Resim-Heykel müzesi, İstasyon sanatevi, Hampstead Garden Suburb'den; müşteri temsilciliği, resim, stilistlik-moda tasarımı-resim ve yabancı dil eğitimi aldı. İki yıl Londrada çalıştı. Gönüllü çalışmaları için proje eğitimi aldı. Who, Procon GFK, Büyükçekmece Belediyesi Çevre Derneği İ stanbul Tıp Fakültesi vb. kuruluşlarda çalıştı. Lisede başladığı duvar tasarımlarını gönüllü ve profsyonel olarak, çeşitli kurumlara uyguladı. SSK kurumlarında gönüllü öğretmenlik, Büyükçekmece Barış Manço Kültür merkezinde ve Değirmenpark Sanat Merkezinde; temel sanat, stilistlik vb. derslerde eğitmenlik ve Büyükçekmece Belediyesi Değirmenpark Sanat merkeznde gönüllü sanat danışmanlığı, yerel bir gazetede köşe yazarlığı yaptı. Halen; Büyükçekmecedeki iki atölyesinde tasarım ve resim çalışmalarını, okullarda eğitmenlik, seminer ve Kapadokya, Karlıkevi sanat danışmanlığını sürdürmektedir.
 
 
 
 
 
 
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.