Turkcell 3 yıl içinde 1 milyon kişiyi uzaktan 'okul'lu yapacak

Turkcell 3 yıl içinde 1 milyon kişiyi uzaktan 'okul'lu yapacak
Turkcell eğitimde dijital dönüşüm sürecini hızlandıracak www.okul.com.tr'yi hayata geçirdi. Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bayrakdar, 'Hedefimiz 3 yılda 1 milyon kişi' dedi

Turkcell, ilk aşamada 7-18 yaş arasındaki öğrencileri hedefleyen, sonrasında da sertifika programları, dil eğitimleriyle bir yaşam boyu öğrenme platformu haline getirilecek olan web ve mobil tabanlı bireysel eğitim platformu okul.com.tr'yi hizmete sundu. Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, konuya ilişkin basın toplantısında yaptığı konuşmada, dünya uzaktan eğitim pazarının 30 milyar doların üzerinde bir büyüklüğe sahip olduğunu belirterek, bu rakamın 5 yıl içinde ikiye katlanmasının öngörüldüğünü söyledi.

FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLAYACAĞIZ
Bu bireysel eğitim platformuyla eğitimin dijitalleşmesine destek olmayı, uygun fiyatlarla eğitim imkanı sunarak fırsat eşitliği sağlamayı ve 3G'nin yardımıyla mobil eğitimi hayatın parçası haline getirmeyi hedeflediklerini söyleyen Bayrakdar, '4 farklı içerik sağlayıcının sunduğu MEB müfredatına paralel derslerin yanı sıra Türkiye'nin ilk ve tek online liderlik eğitimi programı YGA Yıldızlar Liderlik Programı sayesinde öğrencilerimizin bireysel gelişimine de katkıda bulunacağız'' diye konuştu.

7-18 YAŞ ÖNCELİK
İlk etapta 7-18 yaş aralığındaki öğrencilere yönelik hizmet verecek olan okul.com.tr'nin, önümüzdeki dönemde sertifika programları, mesleki eğitimler, çocuk yetiştirme eğitimleri, dil kurslarının yer aldığı bir yaşam boyu eğitim platformu haline getirileceğini kaydeden Bayrakdar, ''Hedefimiz 3 yılda 1 milyon kişiye uzaktan eğitim hizmeti ulaştırmak'' dedi.

SİTEYE ÜYELİK ÜCRETSİZ
l SİTEDE yaratılan puan sistemi sayesinde öğrenciler derslerde gösterdiği performansı, sosyalliği ve platforma davet ettiği arkadaşları sayesinde puanlar kazanacak. Bu puanlarla, iş ortağı Pixofun ile birlikte ''okul''a özel geliştirilen ve eğlendirerek öğretmeyi amaçlayan Mucit Köy oyununu oynayabilecek. Öğrenciler, siteye entegre çalışan  gncPlay modülü ile müzik dinleyerek ders çalışabilecek.
l ÜYELİĞİN ücretsiz olduğu ve Facebook hesabı aracılığıyla da girilebilen ''okul''da, üyeler Başöğretmenim, EğitimOnline, NED Dershaneleri ve Okulistik online eğitim içeriklerini 2 liradan başlayan fiyatlarla satın alabilecek.

Notlar SMS'le cep telefonlarına
l PLATFORM, içeriğini buraya taşımak isteyen diğer içerik sağlayıcılara da açık olacak.
l  ÖĞRENCİNİN testlerde gösterdiği performans, zayıf ve güçlü yönleri ile yoğunlaşılması gereken konular hakkında bilgiler, velilerin cep telefonlarına iletilecek. Böylece aileler gerekli yönlendirmeleri yapabilecek.
l  ÖĞRENCİLER cep telefonu üzerinden de ders videolarını izleyebilecek ya da testleri çözebilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.