Facebook eski sevgili acısını dindirecek

Ekranda önüne ikide bir eski sevgilisiyle mutlu günlerindeki fotoğraflarının çıkmasından yılanlara, Facebook'tan kurtarıcı bir uygulama geliyor...

Facebook eski sevgili acısını dindirecek
Sevgilinizle yolları ayırdınız, tam kalbinizden ve hafızanızdan o tatlı anları da uzaklaştırma sürecine girdiniz ki... Pat! Ekranda birden sevdiğinizle mutlu günlerinizden bir kare beliriyor. Zira Facebook unutmuyor, unutturmuyor...

Facebook'un bu 'acı sürprizlerinden' muzdarip olanlardansanız size iyi bir haber: Dünyanın en büyük sosyal medya ağı, bu tatsız durumu ortadan kaldırmak için yeni bir uygulama getirmeye hazırlanıyor.

BBC'de Dave Lee imzasıyla yer alan habere göre Facebook, 'ayrılık uygulaması' ile eski sevgili ya da eşe 'hiç belli etmeden' sayfanızda görebileceklerini değiştirmeye olanak tanıyacak.
 

Şu anda, birini tekrar görmek istemiyorsanız engellemeniz ya da arkadaş listenizden çıkarmanız gerekiyor. Ancak bunu yaparsanız, ona karşı kayıtsız olduğunuz izlenimini uyandırmak güç. Bu yeni uygulama sayesinde, engellemeye ya da arkadaş listesinden çıkarmaya gerek kalmadan, artık görmek istemediğiniz biri ile ilgili haberler 'haber kaynağı' bölümüne girmiyor, onun görebileceği fotoğraf ya da videoları kısıtlama imkânı oluyor.

Facebook, ABD'de henüz deneme aşamasında olan bu uygulamanın yakında tüm dünyada kullanılabileceğini duyurdu. Facebook ürün yöneticilerinden Kelly Winters, "Bu uygulama, yaşamlarının zor bir döneminden geçenlere yardımcı olacak araçlar geliştirme çabamızın ürünü. Bu uygulama ile insanların Facebook üzerindeki ilişkilerini, daha kolay, rahat ve kontrolün kendilerinde olduğu duygusuyla bitirmeleri mümkün olacak." diyor.
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 18:40

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER