Youtube'da yeni dönem!

Periscope ve Facebook Live'ın gerisinde kalmayı göze alamayan YouTube, kendi canlı yayın işlevini telefonlara taşımaya karar verdi.

Youtube'da yeni dönem!
YouTube, PC kullanıcılarının uzun zamandır kullandığı 'canlı yayın' özelliğini nihayet akıllı telefonlara da taşımaya karar verdi.

Periscope ve Facebook Live'ın gerisinde kalmayı göze alamayan YouTube, kendi canlı yayın işlevini telefonlara taşıyor.

YouTube'un canlı yayın işlevi 2011'den bu yana hayatta; yani yeni bir işlev değil. Ancak YouTube, bu yenilikle birlikte ilk kez direkt olarak telefondan canlı yayın yapmaya izin verecek. Böylece herkes YouTube'dan, istediği an yayına başlayabilecek. Sitedeki canlı yayınlar, şimdiye kadar PC'lerden yapılabiliyordu. YouTube, diğer videolarda olduğu gibi canlı yayınlar içinde de arama yapabileceğimizi söylüyor.

chip.com.tr'nin haberine göre bu yeniliğin, YouTube'un ücretli hizmeti YouTube Red'in ilk geniş bütçeli şovunun lisansını almasıyla aynı döneme denk geldiğini görüyoruz. Anlaşılan o ki Google, YouTube'un herhangi bir alanda rekabetten geri kalmasını istemiyor. YouTube'un canlı akış alanında isim yapmış rakipleriyle rekabet edip edemeyeceğini ise zaman gösterecek.
Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2016, 09:48

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER