Kadınlar iş dünyası için eğitimde

Kadın istihdamı konusunda titizlikle çalışan, fikirler üreten Beylikdüzü Belediyesi, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen İş’te Destek Projesi kapsamındaki faaliyetler ile 252 kadının katılım gösterdiği organizasyonlar düzenledi.

Kadınlar iş dünyası için eğitimde
“Kadınlara Yönelik Toplumsal Cinsiyet Farkındalığı ve Haklar” başlığıyla düzenlenen seminerler, proje kapsamında bulunan vatandaşlar açısından yüksek verimle sonuçlandı.
Farklı çalışmalarla kadınların istihdamı, sosyalleşmesi ve gelişmesi için etkinlikler düzenleyen Beylikdüzü Belediyesi, bu kez kadınlar için seminerler düzenledi. Mayıs ve Temmuz ayları içerisinde gerçekleştirilen faaliyetlerden toplamda 252 kişi faydalandı.

İstanbul Kalkınma Ajansı Kadın İstihdamının Artırılması Mali Destek Programı içinde bulunan “İş’te Destek” Projesi’nin “Kadınlara Yönelik Toplumsal Cinsiyet Farkındalığı ve Haklar” konulu eğitim seminerleri Ayşe Ürün Güner ve Fatma Çiğdem Aydın tarafından verildi. “Deneyimsel Öğrenme Yaklaşımı” ile oluşturulan eğitim program, (BEYKAM) Beylikdüzü Belediye Kariyer Merkezi’nde gerçekleşti.

Kadınlar iş dünyasındaki haklarını görendi

Kadınların iş hayatında maruz kaldığı şiddet, ayrımcılık ve mobbing gibi durumlarda yasal hakları konusunda bilgi sahibi olmaları ve kendi yasal haklarının savunuculuğunu yapabilme becerisi kazanmaları için çalışmalar yapıldı.

Eğitim seminerinde ayrıca Ağustos ayında gerçekleştirilmesi planlanan iş arayan kadınlar ile personel arayışında olan işletmeleri bir araya getirerek kadınlara iş bulma olanağı sağlayacak olan “eşleştirme toplantıları” hakkında da bilgiler verildi. Projeye başvurmak isteyen kadınlar, BEYKAM’da faaliyet gösteren İş’te Destek Birimi’ne müracaat edebilirler.
www.istedestek.org
Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 09:33

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER