Mektebim Koleji Mezunları ABD'ye gidiyor

ABD'nin ve dünyanın prestijli üniversiteleri arasında yer alan State University of New York at Albany (SUNY) ile Mektebim Koleji önemli bir anlaşmaya imza attı. Anlaşmanın içeriğinde, Mektebim Koleji liselerinden mezun olan öğrencilerin üniversiteye sınavsız geçiş yaparak ve indirimlerden faydalanarak ABD’de okuyabilecekleri de yer alıyor.

Mektebim Koleji Mezunları ABD'ye gidiyor
Eğitim sektörünün yeni yıldızı Mektebim Koleji, 1928 yılında Atatürk’ün kurduğu Millet Mekteplerinden adını alarak 10 bine yakın öğrencisi, 28 kampüste 76 okuluyla çağdaş ve modern eğitim ortamlarında dünya standartlarına uygun eğitim imkânları sunuyor. Anaokulundan liseye kadar tüm kademelerde eğitim veren Mektebim Koleji, ulusal ve uluslararası alanda çok önemli anlaşmalara imzalar atmaya devam ediyor. State University of New York at Albany (SUNY) ile Mektebim Koleji eğitimde işbirliği konusunda masaya oturdu.

 Üniversitenin Rektör Danışmanı ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Prof. Dr. Arash Alai, Uluslararası Eğitim Direktörü Prof. Dr. Ray Bromley ve farklı departmanlardan yetkililerin katıldığı imza töreninde yaz okulu, ortak yabancı dil eğitimi, öğrenci ve öğretmen değişimi gibi konularda işbirliği kararı alındı. Düşünebilen, mutlu ve yaratıcı bireyler yetiştirerek, çocukların gelişen zihinsel becerilerini akademik ve sosyal olarak kullanmalarına olanak sağlayacak ve potansiyellerini ortaya çıkaracak ortamları zenginleştirmek amacıyla uluslararası işbirliklerine hız veren Mektebim Koleji,  çağın gereksinimi yabancı dil eğitimi konusunda başta İngilizce olmak üzere çok önemli projelere imza atıyor.

Geniş kapsamlı Yaz Okulu programları hazırlayan Mektebim Koleji’nde State University of New York at Albany (SUNY) öğretim üyeleri dersler verecek ayrıca işbirliği kapsamında Mektebim Koleji liselerinden mezun olan öğrencilerin eğitimlerine State University of New York’da sınavsız ve belirlenen indirimlerle devam edebilmeleri için imkânlar sağlanacak.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2015, 10:01

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER