ESENYURT MEYDANI’NDA 15 TEMMUZ ANMASI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Esenyurt Meydanı’nda anma töreni düzenledi. Esenyurt Belediyesi ve Esenyurt Kaymakamlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen törene Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Esenyurt Kaymakamı Vural Karagül ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ESENYURT MEYDANI’NDA 15 TEMMUZ ANMASI

Tören, darbe girişimi sırasında şehit olanların anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Törende konuşma yapan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “ 4 yıl önce bugün bu saatlerde Türkiye’de demokrasiye bir hançer saplanmaya  çalışıldı” diye konuştu.

“HİÇBİR ZAMAN MUVAFFAK OLAMAYACAKLARINA BEN EMİNİM”

 Darbe girişiminin bertaraf edildiğini söyleyen Bozkurt, “Haince bir girişimdir bu. Sinsice bir girişimdir. Bizim birliğimiz, beraberliğimiz bunun karşısında durmuştur. Ben demokrasi adına canlarını ortaya koyan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlık ve şifalar diliyorum. Bir şeyi unutmamamız lazım. Bu tür darbe girişimleri ne ilktir ne de son olacaktır. Zira Türkiye Cumhuriyeti devleti dünyanın merkezinde yerleşkesi. Ortadoğu’nun hemen dibinde. Kafkasya’nın, Trakya’nın başkentidir. Dolayısıyla bu coğrafyanın lideridir.

Türikye’yi etkisizleştirmek için  bu tür çalışmalar her zaman olacaktır. Hiçbir zaman muvaffak olamayacaklarına ben eminim. Bunun tek nedeni var. Birlik ve beraberliğimizi bozmamamız. Bozulmaması  için de haktan, hukuktan, adaletten, sevgiden, barıştan ve kardeşlikten asla  ayrılmamamız lazım. Birbirimizi ötekileştirmeden olduğu gibi kabul eden seven, sayan bir çizgide gittiğimizde Allah’ın izniyle dünya bir araya gelse bize hiçbir şey yapamazlar” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Kuran-ı Kerim okundu. Esenyurt genelindeki bazı camilerde görev yapan müezzinler tarafından ilahiler okundu. Tören, protokolün, vatandaşlara helva dağıtmasıyla sona erdi.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER