'14 Şubat’ta evlendik, 14 Şubat’ta evlenenler hep evli kalır...'

Muğla'nın Bodrum ilçesinde denizde fenalaşınca hastaneye kaldırılan ve beyin fonksiyonlarının tamamının işlevini yitirdiği oyuncu Burçin Bildik'in eşi Zeynep Elçin Bildik hayatını kaybetti.

'14 Şubat’ta evlendik, 14 Şubat’ta evlenenler hep evli kalır...'
Zeynep Bildik'i kaybettik

Muğla'nın Bodrum ilçesinde denizde fenalaşınca hastaneye kaldırılan ve beyin fonksiyonlarının tamamının işlevini yitirdiği oyuncu Burçin Bildik'in eşi Zeynep Elçin Bildik hayatını kaybetti. Basın mensuplarına gözyaşları içinde açıklamalarda bulunan Burçin Bildik, beyin kanaması nedeniyle eşinin organlarının çok hasar gördüğünü ve bağışlanamayacağını söyledi. Zeynep Elçin Bildik Cuma günü toprağa verilecek.

"EŞİMİ KAYBETTİM"
Bodrum Devlet Hastanesi yoğun bakımında tedavi gören Zeynep Elçin Bildik 'in eşi Burçin Bildik gözyaşları içerisinde açıklamalarda bulundu. Sanatçı Bildik şöyle konuştu:
“Üç yıl önce evlendiğim sevgili eşimi bugün 15.45 itibarı ile kaybettim, şu anda O'nu sonsuzluğu uğurlamış bulunuyorum. Benim hayatımın ışığı olan eşimi ışıklar içinde son yolculuğuna uğurladım. Tüm sevenlerine, dostlarımıza, hayranlarına, yakınlarımıza duaları için teşekkür ediyorum. Onun için dua etmeye devam edin. Allah sevgili karıma yeni yolunda hayırlar nasip etsin, yolu ışıkla dolu olsun. 14 Şubat sevgililer gününde tanışıp 14 Şubatta evlendik. 14 Şubatta evlenenler hep evli kalırlar, O benim için çok önemli ve değerli bir hayat bıraktı. Onun istedikleri doğrultusunda söylediği gibi hayatıma devam edeceğim. Beni hayatım boyunca her zaman çok destekledi, çık kısa sürede birlikte olsak çok uzun bir süre birlikte olduk. Zeynep benden hiçbir zaman aciz yada zayıf görünmemi istemezdi. Bu nedenle hepinizi, basın mensuplarına doktorlara bizi yalnız bırakmadıkları için saygı ve hassas davranışları için teşekkür ediyorum. Bundan sonra resmi prosedürler yerine getirilecek."

"ORGANLARI BÜYÜK HASAR GÖRMÜŞ"
Eşinin organlarını bağışlanması konusunda ise sanatçı Bildik “Doktorlarla bunu konuştuk, çünkü Zeynep organ bağışına karşı çok istekli ve samimiydi. Ancak kalbinin 10 dakikadan fazla durması ve beyin kanamasının yüksek düzeyde olması nedeniyle organları büyük hasar gördü. Beyin oksijensiz kaldığı için organlar hasar gördü bu saate için organları kurtarabilir miyiz, organları sağlam alabilir miyiz, diye beklediler ama gerçekleşmedi. Organların başka birini yaşatamayacak kadar hasarlı olduğu ortaya çıkınca yapacak bir şey kalmadı" dedi.
Bildik, “İstanbul'da Cuma günü düzenlenecek cenaze namazı düzenlenecek ve ardından aynı gün ikindi namazından sonra memleketi olan Lüleburgaz'da defnedeceğiz. Burada ise cenaze işlemleri yapılıp yarın uçakla İstanbul'a götüreceğiz. Ölüm çok açık olduğu için otopsiye de gerek görülmedi. Eşimin ölümü anevrizmaya bağlı beyin kanaması ile ilgili bir durum. Zeynep'in ölümü bir ihmal değil tamamen ilahi takdirdir" dedi.

OTOPSİ YAPILACAK
Bodrum Cumhuriyet Savcılığı, tüm çabalara rağmen kurtarılamayan Zeynep Elçin Bildik’e otopsi yapılmasına karar verdi. Bildik’in cenazesi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER