Akgün, Müzeyyen Senar'ın cenaze törenine katıldı

Büyükçekmece Belediye Başkanı D. Hasan Akgün, Türk Müziği'nin Divası Müzeyyen Senar'ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

Akgün, Müzeyyen Senar'ın cenaze törenine katıldı

 97 yaşında hayatını kaybeden "Cumhuriyet'in Divası" Devlet Sanatçısı Müzeyyen Senar, Bebek Camii'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 Müzeyyen Senar'ın cenaze törenine katılan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Senar'ın kızı Feraye Işıl ve oğlu Ömer Işıl'a taziyelerini iletti.

 "Yeri doldurulamayacak bir sanatçı"

 Başkan Akgün, Müzeyyen Senar'ın yeri doldurulamayacak bir sanatçı olduğunu söyledi. Bu yıl 16'ıncısı gerçekleşecek olan Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali'nin birincisine de Müzeyyen Senar'ın katıldığını hatırlatan Başkan Akgün, "Sanatçı kimliğinin yanısıra müstesna bir insandı.

Bu özellikleriyle de zaten Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa kemal Atatürk'ün beğeni ve takdirini kazanabilmiş bir sanatçımızdı. 97 yıllık ömrüne onlarca unutulmaz eseri sığdıran bu büyük insanı kaybetmek herkes gibi beni de derinden üzdü. Tek tesellimiz bundan 18 yıl önce almış olduğumuz bir meclis kararıyla Büyükçekmece'de bir sokağa Müzeyyen Senar'ın adını vermiştik. Böylelikle sayın Müzeyyen Senar Büyükçekmece'de de sonsuza kadar yaşayacaktır. Türk milletinin başı sağolsun" ifadesini kullandı.


Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 13:26

Zeynep Vural

YORUM EKLE
YORUMLAR
büyükçekmeceli
büyükçekmeceli - 7 yıl Önce

rekalmın iyisi kötüsü olmaz.kamera nerde hasan paşa ve paşalı birol orda

SIRADAKİ HABER