Aziz Yıldırım'dan ilk haber geldi

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatı Rezzan Epözdemir, başkan Yıldırım'ın durumdan hoşnutsuz olduğunu, kendisi ve arkadaşlarıyla ilgili hiçbir şüphesinin olmadığını söyledi. Ayrıca Yıldırım avukatından, ilaç, tişört ve siyasi içerikli kitap istedi.

Aziz Yıldırım'dan ilk haber geldi

GÖZALTINA ALINAN İSİMLER

Rezzan Epözdemir, İstanbul Emniyet Müdürlüğünde Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Çok geniş kapsamlı bir soruşturma yapıldığını belirten Epözdemir, “Gizlilik nedeniyle bilgi vermem mümkün değil. Şike ve teşvik adı altında bir soruşturma. Dosyada gizlilik kararı olduğu için biz de bilgi sahibi değiliz” dedi.

"SİYASİ İÇERİKLİ KİTAP İSTEDİ"

Aziz Yıldırım'ın sağlık durumunun iyi olduğunu anlatan Epözdemir, “Bir takım ricaları oldu. Şeker hastası olduğu için ilaçlarını temin etmemizi rica etti. Kitap, gömlek, tişört istedi. Ne tür bir kitap istediğini sorduğumda da siyasi içerikli kitap getirmemi söyledi” diye konuştu.

Avukat Epözdemir, aynı zamanda gözaltına alınan Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'nun da avukatı olduğunu ve Mosturoğlu ile de görüştüğünü, 3 yönetici ve kulüp mali işler müdürü Tamer Yelkovan'ın gözaltında olduğunu belirtti.

"HİÇBİR ŞÜPHESİ YOK"

Başkan Yıldırım'ın durumdan hoşnutsuz olduğunu kaydeden Epözdemir, “Üzülmüş. Kendisiyle ve arkadaşlarıyla ilgili hiçbir şüphesi yok. 'Böyle bir şey mümkün olamaz. 'Bu durumdan rahatsızım' diyor. Sayın başkan şeker hastası ve ilaç kullandığı için ara öğünleri almak zorunda. Nezarethanede tutuluyor” ifadelerini kullandı.

"GÖZALTI SÜRESİ 4 GÜNE UZAYABİLİR"

Epözdemir, isnat edilen suçlamaların ne olduğunu bilmediklerini belirterek, “Ek gözaltı talebi olabilir. Eğer ek gözaltı talebi olursa gözaltı süresi 4 güne uzayabilir. Gözaltında 40'a yakın şüpheli var” dedi.

Bu arada, gözaltına alınanların avukatları Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğüne gelerek müvekkilleri ile görüştü. Avukatlar, Emniyet Müdürlüğünün bahçesinde bir araya gelerek değerlendirmede bulundu.

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir ile yönetici Semih Özsoy da Emniyet Müdürlüğüne gelerek, avukatlardan son durumla ilgili bilgi aldılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER