Bacağı kırılan leylek kurtarıldı

Atakan Kılıç’ın yardım talebi üzerine harekete geçen Büyükçekmece Belediyesi Veteriner İşleri ekipleri iki bacağı da kırılan bir leyleğin hayatını kurtardı.

Bacağı kırılan leylek kurtarıldı

Bacağı kırılan leylek kurtarıldı


Tepecik’te yaşayan Atakan Kılıç isimli hayvansever vatandaş doğada yaşayan bir canın kurtulmasına vesile oldu. Kılıç, tarlasında çalıştığı sırada bir leylek birden yanına düştü. Uçma yetisini kaybetmeyen leylek, yardım istercesine Kılıç’ın yanından ayrılmadı. Leyleği kucağına alan Kılıç, bacaklarının kırıldığını gördü. Talihsiz leyleğin bu durumuna duyarsız kalmayan Kılıç, leyleği alarak Tepecik’teki evine götürdü.
Belediyeden yardım istedi

Evinde bir de köpek besleyen Kılıç talihsiz hayvanın gagasını açarak su ve yem vermeye çalıştı. 3 çocuğu ile birlikte leyleğin hayatını kurtarmaya çalışan Kılıç, Büyükçekmece Belediyesi’ne bağlı veterinerlik işleri ekiplerini arayıp, yardım istedi. Gelen telefon üzerine harekete geçen ekipler, Kılıç’ın Tepecik’teki evine giderek leyleğe ilk müdahaleyi yaptı. Ekip, leyleğin yaralarını temizledi ve bacaklarını tedavi etmek üzere Çakmaklı’daki Sahipsiz Hayvanlar Bakım Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürdü.
Hayvanlara da hizmet ediliyor
Türkiye’nin en büyük Sahipsiz Hayvanlar Bakım Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 2 binin üzerinde köpek barındırılıyor. Bunun yanı sıra kedi ve kanatlı hayvanların bakımları ile tedavileri uzman veterinerler ve gönüllü hayvan sever vatandaşların işbirliğiyle özenle yapılıyor. 50 bin metrekarelik alan üzerine kurulan bakım merkezinde kapalı alanları, özel kulübeleri, karantinası ve ameliyathanesi ile sokakta yaşayan hayvanlara da hizmet ediyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2013, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER