Başakşehir’de temiz hava

Başakşehir Belediye'sinin İGDAŞ ile yaptığı görüşmeler sonuç verdi. Yapılan çalışma ile ilçe sınırları içinde yer alan Şamlar Köyü’nün mahalle, sokak ve caddelerinde doğal gaz boru hattı serimi tamamlanarak vatandaşların daha kolay ve temiz enerjiyle ısınmaları sağlandı.

Başakşehir’de temiz hava

Büyük oranda tamamlanan doğalgaz çalışmasında Şamlar Köy’ünde bazı evlere de hatlar alınarak kullanılmaya başlandı. Köy’de çalışmalar tamamlandığında Başakşehir ilçe sınırlarında doğalgazı olmayan mahalle, cadde, sokak bulunmayacak ve çevreye Karbonmonoksit gazı salımı da minimuma indirilmiş olacak.
Aynı proje kapsamında Altınşehir ve Güvercintepe mahallelerinde de yürütülen doğalgaz hattı çalışmalarında da sona yaklaşıldı. Ziya Gökalp ve Kayabaşı, Şahintepe mahallerinde ise yıpranan ya da kullanılmaz hale gelen Doğalgaz boru hatları da yenilenerek olası olumsuzlukların önüne geçildi.

47.107.047 m doğalgaz hattı döşendi
Projelendirilen Doğalgaz çalışmalarında Kayabaşı Şamlar Köyünde 12.500m, Ziya Gökalp Mahallesinde 8500, Şahintepe Mahallesinde 26.107.47 olmak üzere toplamda 47.107,047 m doğalgaz boru hattı döşendi.


Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER