'Bedelli' için başvurular başladı

Merakla beklenen bedelli askerlik için başvurular bugün itibariyle başladı. Bedelli askerliği bekleyenler başvuruların ilk gününde askerlik şubelerine akın etti

'Bedelli' için başvurular başladı
Askerlik Kanunu ile Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmesinin ardından başvurular bugün itibariyle başladı.

Bedelli askerlikten yararlanmak isteyen vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde askerlik şubelerine akın etti. Bankaya 18 bin TL yatıran vatandaşlar buradaki işlemlerinin ardından askerlik şubelerine giderek diğer işlemlerini tamamladı. İstanbul Halıcıoğlu’ndaki askerlik şubesine gelip işlemlerini tamamlayan bazı vatandaşlar “Çok sıra var, sıranın bitmesini bekliyoruz” dedi.

SON BAŞVURU TARİHİ 13 ŞUBAT 2015
Başvurusunu tamamlayıp askerliğini bitiren Berat Yılmaz “Ben sağlık sebebi nedeniyle askere gidemiyorum. Mecburiyettendi. Devlet böyle bir şey tanıdı. Askerliğimi yapmış sayılıyorum. Devletimize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
1 Ocak 1988 ve daha önce doğanlar 18 bin TL ödeyerek temel askerlik eğitimine tabi tutulmaksızın askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacak. Bedelli askerlikte başvuru için son tarih ise 13 Şubat 2015 olacak.
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 15:38

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER