Diyarbakır'da patlama

Diyarbakır'da Dicle İlçesi'nde büyük bir patlama oldu, olay yerine ambulanslar gönderildi

Diyarbakır'da patlama
Diyarbakır'da Dicle İlçesi'nde büyük bir patlama oldu, olay yerine ambulanslar gönderildi. Meydana gelen patlamada 2 polis ile 6 sivil vatandaşın yaralandığı bildirildi.

İlk belirlemelere göre güvenlik güçlerine ait aracının geçişi sırasında meydana gelen patlamada yaralılar Dicle Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Patlamanın şiddetiyle yol ile çevredeki ev ve iş yerlerinde hasar oluştu.

İlçe girişinde bugün saat 10.10 sıralarında meydana gelen patlamanın, polis aracının geçişi sırasında el yapımı patlayıcının patlatılması mı, yoksa bomba yüklü aracın patlatılmasından mı kaynaklandığı araştırılıyor.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Diyarbakır Valiliği, Dicle İlçesi'nde meydana gelen patlamada 1'i ağır 2 polis ile 6'sı vatandaş toplam 8 kişinin yaralandığını açıkladı. Açıklamada, "İlimiz Dicle İlçesi, Ergani Caddesi, hastane civarında bir patlama meydana gelmiştir. Olayda ilk belirlemelere göre 1'i ağır olmak üzere 2 polis memurumuz ve 6 vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılar hastaneye kaldırılarak tedavilerine başlanmıştır. Olayla ilgili başlatılan soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir" denildi. Patlamada yaralanan 2 polis memuru helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırıldığı öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2016, 11:44

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER