Engelliler gününde anlamlı hediye

Silivri Belediyesi, Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği’nin de katkılarıyla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde 9’u akülü toplam 17 tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi engelli bireylere hediye etti.

Engelliler gününde anlamlı hediye

Silivri Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi’nde bir program düzenleyerek bedensel engelli ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye teslim etti. Silivri Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği’nin de sandalye alarak katkı sağladığı program, Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi’nde düzenlendi.

Gürsu; “engelli adayı olduğumuzu unutmayalım”
Silivri Ziraat Odası Başkanı Metin Gürsu, programda yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon merkezi ile birlikte bizlerde; her gün, her an engelli olabileceğimizi unutmadan, bu arkadaşlarımıza ve kardeşlerimize sahip çıkmalıyız. Oda ve muhtarlıklar olarak burada bulunup katkı sağlamaktan onur ve gurur duyuyoruz.”

Ece; “katkı sağladığımız için mutluyuz”
Silivri Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği adına konuşan Sayalar Köyü Muhtarı Hüseyin Ece
“Böyle güzel bir günde bizleri buraya davet ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Muhtarlar Derneği olarak ufak bir katkıda bulunduğumuz için çok mutluyuz. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Işıklar; “engelli hemşerilerimizin hayatını kolaylaştırıyoruz”
İnsan odaklı sosyal belediyecilik çalışmalarıyla Silivri’de önemli ölçüde ilerleme kaydettiklerinin altını çizen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Bugün Dünya Engelliler Günü’nü farklı şekilde kutluyoruz. Daha önce Muhtarlar Derneğimiz ve Ziraat Odamız ile bu sosyal sorumluluk çalışmasını hayata geçirme kararını almıştık. Bunun için huzurlarınızda katkıları için kendilerine teşekkür ediyorum. Engelli hemşerilerimizin ve ailelerinin hayatını kolaylaştırmak konusunda ciddi çabalar harcadık. Okullarımızla, merkezimizle bu konuda ileri bir durumdayız. Bunlar yeterli değil, daha büyük komplekslere, sosyal hizmetlerin tamamını barındıracak arazilere ihtiyacımız var. Selimpaşa’da bir yer tahsis ettik, okul yapılması konusunda girişimlerimiz var. Projelerimizi hayata geçirmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

9’u akülü toplam 17 sandalye hediye edildi
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, yapılan konuşmaların ardından, Silivri Ziraat Odası Başkanı Metin Gürsu ve Silivri Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği adına Sayalar Köyü Muhtarı Hüseyin Ece’ye katkıları için Silivri’nin simgeleşen Yoğurtçu Heykeli’nin maketlerinden hediye ederek teşekkür etti. 9’u akülü toplam 17 tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibi engelli bireylere protokol üyeleri tarafından hediye edildi.


Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2012, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER