Fuaye ve sergi salonu çalışmaları sürüyor

Silivri Belediyesi tarafından yıkılan PTT binasının arkasındaki alanda başlatılan Fuaye ve Sergi Salonu inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Fuaye ve sergi salonu çalışmaları sürüyor

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın Zabıta Müdürlüğü ve eski PTT binasının arkasında bulunan alan üzerinde tarihi dokuya uygun olarak başlattığı Fuaye ve Sergi Salonu çalışmaları devam ediyor. Projesi Silivri Belediyesi tarafından hazırlanan, İstanbul I Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından da onaylanan Fuaye ve Sergi Salonu’nda beden duvarı örme çalışmaları titizlikle sürdürülüyor.
Bodrum kat, zemin kat, asma kat şeklinde toplamda 708,79 m2 alandan oluşan Sergi ve Fuaye Salonu inşaat çalışmalarında, tarihi dokuya uygun özel taşlar kullanılıyor. Çalışmalar tamamlandığında salon, nikâh törenleri için de kullanılacak.

Tiyatro salonu için kamulaştırma çalışması sürüyor
Silivri Belediyesi Fuaye ve Sergi Salonu çalışmalarının hemen yanındaki tarihi yapının bulunduğu alanda da,  Tiyatro Salonu Projesi hayata geçirilecek. Tarihi dokuya uygun olarak gerçekleştirilecek proje ile ilgili kamu¬laştırma çalışmaları devam ediyor.


Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2012, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER