Özel’e ilk mesajlar başsağlığı için

Hakkari ve Kahramanmaraş’ta PKK’lı teröristlerce düzenlenen silahlı saldırılarda 2 asker şehit oldu. TSK’daki istifaların ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Genelkurmay Başkanvekilliği’ne atanan Orgeneral Necdet Özel’e gönderilen ilk mesajlar ise başsağlığı mesajları oldu.

Özel’e ilk mesajlar başsağlığı için

Hakkâri’nin Şemdinli İlçesi’ndeki saldırı cuma gecesi geç saatlerde meydana geldi. İlçeye 35 kilometre uzaklıktaki Bağyurdu Köyü yakınlarında yol güvenliğini sağlayan askeri time, bir grup terörist tarafından saldırı düzenlendi. Açılan ilk ateşle 22 yaşındaki Piyade Er Mustafa Bulut şehit düştü. Askerlerin karşı ateşi üzerine teröristler kaçtı.

Önce Şemdinli sonra Afşin


İkinci şehit haberi Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesi’nden geldi. Afşin İlçe Jandarma Komutanlığı’na dün trafik kazası ihbarı yapıldı. Bunun üzerine 2 kişinin ölüp 1 kişinin yaralandığı kazanın olduğu yere doğru Jandarma Trafik Timi yola çıktı. Tim, Kandil Dağı Mevkisi’ne geldiğinde PKK’lı teröristlerin uzun namlulu silahlı saldırısına uğradı. Çapraz ateş sonucu Uzman Çavuş Abdülmecit Yıldırım şehit düştü. Uzman Çavuş Tamer Yasam ile Astsubay Üstçavuş Kasım Yağbasan yaralandı. Teröristler, saldırıdan sonra kaçtı. Durumları ağır olan 2 asker, kaza ihbarı alıp olay yerine giden ambulans tarafından Elbistan Devlet Hastanesi’nde getirildi. Jandarma Genel Komutanlığı’ndan Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Genelkurmay Başkanvekilliği’ne atanan Orgeneral Necdet Özel’e ilk olarak başsağlığı mesajları gönderildi. İlk mesaj Başbakan Tayyip Erdoğan adına Başbakanlık Basın Merkezi tarafından duyuruldu. Dün saat 00.47’deki açıklamada “Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Hakkâri’de teröristlerin saldırısı sonucu bir askerimizin şehit olması nedeniyle Genelkurmay Başkanvekili Orgeneral Necdet Özel’e bir başsağlığı telgrafı göndererek üzüntülerini bildirmiştir” denildi.

Bu mesajın ardından ikinci mesaj Kahramanmaraş’taki saldırının ardından, ilk mesajdan 5 saat 40 dakika sonra yayınlandı. Üçüncü mesaj ise yine aynı saldırıyla ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den geldi. Cumhurbaşkanı Gül de, Orgeneral Necdet Özel’e saldırılardan duyduğu üzüntüyü iletti.

Şehit Mustafa Bulut için Kayseri’de düzenlenen cenaze törenine Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, MHP Lideri Devlet Bahçeli de katıldı. AK Parti Milletvekili Pelin Gündeş Bakır cenazede saf tuttu. Ancak daha sonra namaz başlamadan diğer kadınların yanına gitti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER