Sağanak Yağış Geliyor

Meteorolojiden yapılan değerlendirmeye göre son günlerde etkili olan yağışlar, Marmara, Kıyı Ege ile Manisa, Antalya ve Trabzon'da sağanak olarak etkisini gösterecek.

Sağanak Yağış Geliyor
Sele teslim olan Edirne'den sonra Marmara için de sağanak uyarısı geldi. Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke geneli parçalı ve çok bulutlu, Marmara ve Kıyı Ege ile Manisa, Antalya ve Trabzon çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu ile iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Sıcaklar, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

Rüzgar, genellikle kuzey ve doğu, zamanla Kıyı Ege'de güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 13

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, Sabah saatlerinde Avrupa Yakası, öğleden sonra il geneli yağmur ve sağanak yağışlı (Sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor) 14

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Sabah saatlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor) 17

ADANA: Parçalı bulutlu 21

ANTALYA: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 21

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu 15

TRABZON: Parçalı ve çok bulutlu, Sabah ilk saatlerde hafif sağanak yağışlı 15

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sisli 5

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 13
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2014, 11:53

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER