Türk İş Adamları Rusya'da gözaltına alındı

Rusya'da fuara "turist vizesi" ile giden 60 kişilik gruptaki iş adamları dün gözaltına alındı. Bugün mahkemeye çıkarılıp ardından Soçi'de toplama kampına gönderilerek sınır dışı edilecekler.

Türk İş Adamları Rusya'da gözaltına alındı
Rusya, Türkiye'ye yaptırım uygulamayacağını açıklarken, Rusya'da iş görüşmeleri ve fuara katılmaya giden bir grup iş adamının gözaltına alındığı öğrenildi.
GÖÇMEN BÜROSU GÖZ ALTINA ALDI

CNN Türk'ün konuştuğu işadamlarından bir grup daha önce Krasnodar Yugagro tarım fuarına katilan 22 Türk firmasindan toplam 60 Türk, turist olarak fuara katilmak sebebi ile göçmen bürosunca gözaltına alındılar. Bir gün nezarette bekletilen işadamlarından bir grup bu sabah mahkemeye çıkarıldı. Türk Büyükelçiliği'ne ulaşamadıklarını belirten iş adamları hakkında Soçi'de bir toplama kampına gönderilme ve 10 gün sonra sınırdışı kararı çıkarıldı.

"REHİN KALDIK"

CNN Türk'ün ulaştığı, kafilede yer alan Cenk Baykara vizeler karşılıklı kalktığından bu yana Rusya'daki bütün fuarlara turist vizesi ile gidilebildiklerini belirtirken, "Daha önce hiç böyle bir muamele görmemiştik. Başımıza ne geleceğini bilmiyoruz. Burada rehin kaldık" dedi. Baykara nezarete atarken gardiyanın "Uçağı düşürdünüz alın size" dediğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 14:01

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER