BİRLİĞİMİZİ KORUYACAĞIZ

BİRLİĞİMİZİ KORUYACAĞIZ
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Küçükçekmece'de bir otelde düzenlenen Eğitim Bir-Sen 7. Dönem 12.Bölge 1.Teşkilat Eğitim Programı'na katıldı.

Küçükçekmece'de düzenlenen Eğitim Bir-Sen bölge teşkilatı buluşma programında konuşan AK Parti İBB Adayı Murat Kurum, "Biz ne suretle olursa olsun, seçim çalışmalarımıza kasteden bu saldırı karşısında; birliğimizi beraberliğimizi, kararlılığımızı koruyacağız. Ve hiç kimsenin bu süreci baltalamasına müsaade etmeyeceğiz" dedi

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Küçükçekmece'de bir otelde düzenlenen Eğitim Bir-Sen 7. Dönem 12.Bölge 1.Teşkilat Eğitim Programı'na katıldı. Düzenlenen programa Kurum'un yanı sıra AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile sendika üyesi eğitimciler katıldı. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum programda bir konuşma yaptı.

Tarifsiz bir acı yaşıyoruz

Konuşmasına AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay'ın aday tanıtım etkinliği sırasında gerçekleştirilen silahlı saldırıyı kınayarak başlayan Kurum, trafik kazasında hayatını kaybeden AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı'ya da rahmet diledi. Kurum, "Bu menfur saldırıda ağır yaralanan kardeşimize Rabbimizden acil şifalar diliyoruz. Kendisinin güzel haberlerini tüm teşkilatımızla birlikte bekliyoruz, Cenab-ı Allah'a dua ediyoruz. Biz ne suretle olursa olsun, seçim çalışmalarımıza kasteden bu saldırı karşısında; birliğimizi beraberliğimizi, kararlılığımızı koruyacağız. Ve hiç kimsenin bu süreci baltalama çalışmalarına, gölgelemesine müsaade etmeyeceğiz. Tarifsiz bir acı yaşıyoruz. Kardeşimiz şehit oldu. Çünkü kendisi, bu davaya, Büyük Türkiye davasına yüreğiyle, kalbiyle, çalışmalarıyla sonuna kadar hizmet etti. Ben merhume kardeşimizin değerli eşi, yol arkadaşımız Muharrem Baltacı kardeşimize baş sağlığı diliyorum" diye konuştu.

Seçimi kazanacağız

Konuşmasının devamında seçimi kesinlikle kazanacaklarına inandıklarını vurgulayan Kurum, "Biz daima memurumuzun hak arama mücadelesine destek verdik. Sadece hakların elde edilmesi noktasında değil, ilerlediğimiz tüm sarp yollarda Yerli, milli ve onurlu bir duruşuö birlikte gösterdik. Hele öğretmenlerimizin, 15 Temmuz'da alanlara en önde koşmasını asla ve asla unutamayız. Bakanlık dönemimde; nasıl yol arkadaşı olarak birlikte yürüdüysek; belediyede de bizim yol arkadaşımız sizler olacaksınız. Çalışanlarımızın, memurlarımızın haklarına dair iyileştirmeleri birlikte düşünmekle kalmayacağız, birlikte uygulayacağız. Büyükşehir Belediyesi şu an bir telaş içerisinde, ne yapacağını, ne söyleyeceğini açıkçası tam bilmiyor. Bu kaos ve karmaşa içerisinde biz belediye çalışanlarımızın ücretlerini, şartlarını iyileştireceğimizi ifade ettiğimizde onlar da alelacele bir promosyon verdiler. Promosyon verilen kardeşlerimize, 'Bu sizin 31 Mart'ta ki görüşünüzü değiştirir mi' diye sorduğumuzda, arkadaşlarımız bize şu cevabı verdiler, 'Biz kurumumuzu seviyoruz ve kurumsal düşünüyoruz' dediler. O yüzden Büyükşehir Belediyesi promosyon da verse, tutamayacağı vaatleri de verse, buradaki kardeşlerim, bizim yol arkadaşlarımız öyle davasını bir promosyona değişmez. Olaya bir bütün bakar. Olaya büyük Türkiye davası olarak bakar. Siz ne yaparsanız yapın nafile, verdiğiniz sözleri tutamadınız ama şu gerçek var ki; 31 Mart akşamı yüzde yüz o Saraçhane'den ayrılacaksınız" dedi.

GEREKLİ TAHKİKAT YAPILMAKTADIR

Murat Kurum, AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışması sırasında yapılan saldırı ile ilgili AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanlığı'nda açıklama yaptı. Kurum, "Aday tanıtım töreni yaparken içerideki kıymetli başkanımız, oradaki derneklerimiz, sivil toplum örgütlerimizle birlikte konuşma yaparken, uzun namlulu ve tabancalarla ateş açılmış ve bu ateş sonucunda buradan geçen bir vatandaşımız, kardeşimiz ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştır. Konuya ilişkin Adalet Bakanlığımız, savcılığımız, valiliğimiz, İçişleri Bakanlığımız, emniyet birimlerimiz gerekli her türlü tahkikatı yapmaktadırlar. Az önce biz de hastanemizde tüm arkadaşlarımızla birlikte yaralı vatandaşımızı ziyaret ettik. Doktorlarımız, yapılacak tüm tedavileri ağır yaralı olan kardeşimize yapmaktadırlar ve yakinen hem Sağlık Bakanımız hem de Sayın Cumhurbaşkanımız bir fiil takip etmektedirler. Ailesiyle görüştük geçmiş olsun dileklerimizi ilettik, inşallah Rabbim bir an önce yaralı kardeşimize şifa verecektir" dedi.

Süreci takip edeceğiz

Kurum, "Tüm milletimize, İstanbullu hemşehrilerimiz, kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Demokrasimize, birliğimize, beraberliğimize yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hiç kimse ama hiç kimse bizim birliğimize, beraberliğimize gölge düşüremeyecektir ve demokrasimize, yapmış olduğumuz seçim çalışmalarına gölge düşüremeyecektir. İnşallah failler bir an önce yakalanacak ve adli makamlarımızla birlikte her türlü hukuki süreç takip edilecektir. Tekrar tüm milletimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz, Aziz başkanımıza, Küçükçekmece teşkilatımıza, buradaki tüm kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve yine Sayın Cumhurbaşkanımızın da hem teşkilatımıza, hem de milletimize buradan geçmiş olsun dileklerini iletmek istiyorum. İnşallah failleri en kısa sürede emniyet birimlerimiz yakalayacaktır ve gereken ceza, daha önceki her menfur saldırıda olduğu gibi burada da kıskıvrak yakalanacak ve sorumlularına gereken ceza verilecektir" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.