13 şehir için kar yağışı uyarısı!

13 şehir için kar yağışı uyarısı!
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye’de 13 şehri şiddetli kar yağışına karşı uyardı.

Yurdun büyük bölümünde yağış bekleniyor. Yağışlar, genellikle yağmur, Bolu, Çankırı, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Sivas, Kayseri, Çorum ile Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur, Doğu Anadolu ise kar şeklinde olacak.Hava sıcaklığı ise bugün kuzeydoğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak.

Yurdun büyük bölümünde yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı ise bugün kuzeydoğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz, Malatya dışında Doğu Anadolu'nun geneli, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük, Çankırı, Çorum, Ordu, Tokat çevreleri ile yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege, Çanakkale, Denizli, Antalya ve Burdur çevreleri yağışlı diğer yerler parçalı ve çok bulutlu geçecek. Yağışların; Doğu Anadolu'nun doğusu ile Rize, Artvin ve Batman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar, genellikle yağmur, Bolu, Çankırı, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Sivas, Kayseri, Çorum ile Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur, Doğu Anadolu ise kar şeklinde olacak.

Hava sıcaklığı bugün kuzeydoğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, yarın (Salı) ise kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, Marmara'da ise zaman zaman orta kuvvette esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Rize ve Hopa çevrelerinde yağmur, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Van, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kar şeklinde görülecek yağışların kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (başta çığ tehlikesi, ulaşımda aksamalar, su baskını, heyelan vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-ÇIĞ TEHLİKESİ-

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL:  Çok bulutlu  (11)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu (8)

İZMİR:  Parçalı bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gökgürültülü sağanak yağmurlu olarak geçecek (14)

ADANA: Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu  (17)

ANTALYA: Parçalı az bulutlu zamanla çok bulutlu yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. (18)

SAMSUN: Çok bulutlu (7)

ERZURUM: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçecek. Yağışların il genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. (3)

DİYARBAKIR: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçecek. (14)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA:
Çok bulutlu, doğusu (Bursa'nın doğusu, Kocaeli, Sakarya, Bilecik) aralıklı yağmur, yüksekleri karla karışık yağmurlu geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege ile Denizli çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağmurlu olarak geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (salı) sabah saatlerinden itibaren Antalya ile Burdur çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeydoğusu ile Çankırı çevreleri yağmur ve karla karışık yağmurlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Karabük çevreleri yağmur ve karla karışık yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu ve Tokat çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, bölgenin iç kesimleri ile Bayburt ve Gümüşhane çevrelerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olacak. Yağışların Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, Malatya dışında bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; bölgenin batı kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar, doğusunda ise kar şeklinde olacak. Yağışların Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Van, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların; Batman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.