2 kez yakılan okuldan birinci çıktı!

2 kez yakılan okuldan birinci çıktı!
Şırnak Silopi'de PKK'nın 2 defa yaktığı okuldan Türkiye birincisi çıktı.
HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi'nde PKK'lılar tarafından 2 kez yakılan okulda eğitim gören 8'inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Sidem Gül, TEOG ilk dönem sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birincilerinden biri oldu.

Olanaksızlıklara rağmen elde ettiği başarıdan çok mutlu olduğunu belirten Gül, "Buradaki koşullar iyi değil. Ama bu koşullara rağmen bu başarıyı elde ettiğim için çok mutluyum" dedi.

Şemdinli'de PKK'lılar 21 Eylül ile 1 Ekim 2012 tarihlerinde Şemdinli Atatürk İlköğretim Okulu'nu iki kez molotof atarak yaktı. Çıkan yangında okulun konferans salonu, anasınıfları, bilgisayar odası ile öğretmenler odası tamamen yanarak kullanılmaz hale geldi. Yakılan okul, başlatılan 'Okulumuz yandı geleceğimiz yanmasın' adı altında kampanya çerçevesinde 20 bin TL toplandı. Kullanılmaz halde olan iki ana sınıfından biri onarılırken, çocuklara da oyuncaklar alındı. Ayrıca öğretmenler odası da modern biçimde düzenlenerek yeniden öğretmenlerin hizmetine açıldı. PKK tarafından 2 kez yakılan bu okuldan ise, Türkiye birincisi çıktı. Ortaokul 8'inci sınıf öğrencisi Sidem Gül, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ilk dönem sınavında 120 sorunun tümünü doğru yanıtlayarak tam puan aldı. TEOG'da Türkiye birincileri arasına girerek büyük başarı elde eden Gül, Şemdinli'nin de gururu oldu.

"DOKTOR OLMAK İSTİYORUM"

İnşaatlarda kalıp ustası basanın 3 çocuğundan en büyüğü Sidem Gül, maddi imkansızlıklar ve zor şartlara rağmen sistemli ve çok çalışarak bu başarıyı elde eğittiğini ve büyük mutulluk yaşadığını söyledi. Gül, şöyle konuştu:

"Öncelikle arkadaşlarım ve okul müdürüme verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Buranın koşulları herkesin gördüğü gibi iyi değil. Ama bu koşullara rağmen bu başarıyı elde ettiğim ve özellikle ailemin beklentilerini boşa çıkartmadığım için çok mutluyum. Daha çok çalışıp, iyi bir lisede okuyarak doktor olmayı çok istiyorum. Buradan İstanbul'da bulunan İngilizce öğretmenim Taner Yılmaz'a da çok teşekkür ediyorum. Tayini çıkıp gitti fakat bana hep kaynak kitaplar göndererek sürekli arayıp sordu."
Gül'ün başarısı Şemdinli'de de büyük yankı buldu. Şemdinli Kaymakamı Murat Öztürk, Sidem'in gösterdiği başyarının kendilerine büyük mutluluk yaşattığını, her türlü desteği vereceklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.