5 yılda 5 gün tatil yapmadım!

5 yılda 5 gün tatil yapmadım!
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Uyumkent Sitesi’nde ikamet eden site sakinleriyle bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Başkan Yılmaz, “Efendilik yok diyerek 5 yıl boyunca gece uyumadan ve gündüz yorulmadan hep çalıştık. Silivri Belediye Başkanı olarak 5 yılda 5 gün bile tatil yapmadım” dedi

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, mahalle ziyaretleri kapsamında Silivrili vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Semizkumlar Mahallesi Uyumkent Sitesi’nde yaşayan vatandaşlarla buluşan Başkan Yılmaz toplantıda, belediye tarafından ilçe genelinde yapılan hizmetler ve yeni projelerle ilgili bilgiler verdi. Toplantı kapsamında site sakinleri, Başkan Volkan Yılmaz’a talep ve önerilerini iletti. Toplantıya Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, MHP Belediye Meclis Üyesi Sultan Aşkın ve vatandaşlar katıldı.

Tıkır tıkır işliyor

Ziyarette bir konuşma yapan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Silivri Belediyesi olarak 2019 yılından bugüne hep tarlada, sahada, inşaatta, fabrikada hasılı Silivri'de yaşayan vatandaşlarımızın olduğu her yerde olduk. Yerel yönetimlerdeki belediye başkanlarının bir partisi olmamalıdır. Partiye, kişiye, memleketlere veya dini inançlara göre insanları tasnif etmeden şehirlerine hizmet etmelidirler. Silivri'yi çember bir daire olarak düşündüğümüzde bu çemberi çizen bir pergel var. Bu pergelin 2 tane ayağı olup bir tanesinin ucu sabittir. İşte ben bu pergelin sabit ucu olarak Silivri’ye hizmet etmeye devam edeceğim. Silivri Belediyesi olarak kimseye karşı bir ayrımcılığımız yok. Silivri Belediyesi’nden hakkı olan herkes hakkını aldı. Hakkı olmadan bir şey talep edenlere de asla müsaade etmedik. Belediye yönetiminde o bir sistem kurduk ki sistem tıkır tıkır işliyor. Bir devlet adamının dik duruşuyla ve devletin şefkatli elini kimseden eksik etmediği şekilde bu şehre hizmetkâr olmaya devam ettik. Efendilik yok diyerek 5 yıl boyunca gece uyumadan ve gündüz yorulmadan hep çalıştık. Bu şehirde ana sloganımız; ‘Bir şey değişecek, her şey değişecek’ oldu. Biz bu sloganı hizmet anlayışı ve çalışma azmi olarak söylemiştik. Silivri Belediye Başkanı olarak 5 yılda 5 gün bile tatil yapmadım. Gece başımı yastığa koyduğunda yarının bugünden daha fazla olmasından hareketle daha fazla çalışmayı arzu ettim” diye konuştu.

Tinerci yatağıydı

Silivri Belediyesinin Silivri’deki tarihi mirasa sahip çıktığını vurgulayan Volkan Yılmaz, “5 yıl önceki Silivri ile şimdiki Silivri arasındaki değişim herkesin malumudur. Silivri’de değişim rüzgârı esiyor. Silivri’de göreve geldiğimizde dışarından misafirimiz olarak gelen bir sanatçı, belediye başkanı, milletvekili veya turist; ‘Silivri'de nereyi gezmeli? Biz hangi müzeye gitmeliyiz? Hangi kütüphaneye gitmeliyiz? Hangi sergi salonunu ziyaret etmeliyiz? Hangi tarihi eser ve tarihi miraslar ayakla? Hangisine sahip çıkılmıştır?’ denildiğinde benim yüzüm yere düşüyordu. Gelen misafirlerimizi sahildeki çay bahçelerinin dışında götürebileceğimiz bir yer yoktu. 7 bin yıllık tarihi geçmişi olan bir şehirde tarihi miras ayaklar altında ve kimsenin umurunda olmamıştı. Mimar Sinan’ın 32 Gözlü Köprüsü 11 yıl boyunca kapalı kalmıştı. Şehrin kalbindeki Kısa Köprü 10 yıl boyunca tenekelerle kapalı kalmıştı. Silivri Belediyesi olarak bir yıl içerisinde 32 Gözlü Köprü ve Kısa Köprü’nün restorasyonunu yaparak kullanıma açtık. Boğluca Deresi’nin etrafında rekreasyon çalışmaları yaptık. Oradaki binaların boyadık. Ayrıca orada Silivri’nin ürünlerinin satıldığı ücretsiz köy pazarımızı kurduk. Birinci derecede arkeolojik sit alanı olan Kalepark, gece benim dahi önünden geçmeye çekindiğim, metruk ve tinercilerin yatağıydı” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.