Bileğine güvenen meydana çıksın!

Silivri'de gereçekeşen 19 Mayıs gösterileri nefes kesti. Spor branşlarının toplu gösteri yaptığı programda okçuluk, bilek güreşi, raketli oyunlar gibi spor faaliyetleri de temsili olarak sergilendi

Bileğine güvenen meydana çıksın!
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümünde Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma programı gerçekleştirildi. Çelenk sunma töreninin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Kutlamaların gösteri bölümü festival alanında gerçekleştirildi. Öğrencilerin günün anlam ve önemine uygun şiirler okuduğu ve koro dinletileri yaptığı program halk oyunları ve spor gösterileri ile devam etti. Spor branşlarının toplu gösteri yaptığı programda okçuluk, bilek güreşi, raketli oyunlar gibi spor faaliyetleri de temsili olarak sergilendi. 


100. yılı idrak ediyoruz

Silivri İlçe Kaymakamı Ali Partal ödül töreni sırasında yaptığı konuşmada, “Tüm sporcu öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Türkiye çapında en güzel dereceleri aldılar. İnşallah bunlar başlangıç olur. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” dedi.
Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ise "Mustafa Kemal Paşa’nın en büyük hazinesinin, zorluklar ile kurduğu Cumhuriyetin emanet edildiği genç kardeşlerim. Bizler bugün burada hepimizin Atatürk’ünü anıyor; Milli Mücadele’nin, milli şahlanışın 100. yılını idrak ediyoruz. Bugünü anmak ne kadar önemliyse, Atatürk’ü anmak, anlamak, anlamlandırmak, Atatürk’ün koyduğu ufuk çizgisini, onun ülküsünü anlamak da her şeyden önemli. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni muasır medeniyetlerin üzerine çıkaracak, koruyacak ve geleceği inşa edecek yegâne unsur Türk gençliğidir. Bugün 19 Mayıs’ın 100.yılını idrak ederken, cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023’e de lider ülke Türkiye olarak ulaşmayı temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.


Ödüller verildi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllerini ilçe protokol üyelerinden aldı. Taekwondo dalında 34 kg Minik-Yıldız Türkiye Şampiyonu Alara Akbaş ile Okul Sporları Bilek Güreşi Türkiye derecesi alan öğrenciler; 60 kg sağ kol Türkiye İkincisi Gülcan Duran, 60 kg sol kol Türkiye Üçüncüsü Selenay Akmercan, 70 kg sol kol Türkiye Üçüncüsü Aleyna Öztürk ödüllerini İlçe Kaymakamı Ali Partal’dan aldı. Liseler arası “100.yılda 19 Mayıs” konulu Kompozisyon, Resim ve Şiir yarışmalarında dereceye giren öğrenciler; Şiir dalında birinci Yunus Yürümez, kompozisyon dalında birinci Emel Odabaşı, resim dalında birinci İlknur Muhacir ödüllerini Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’dan teslim aldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 09:12

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER