ELİMİ HAVADA BIRAKMADINIZ

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın Ramazan ayı boyunca mahallelerde hazırlatacağı iftar sofralarının ilki Gazitepe Mahallesi’nde kuruldu. Burada konuşan ve kadınlara seslenen Başkan Yılmaz, "Seçim kampanyası boyunca hep size ellerimi uzattım dedim, çok şükür ki uzattığım eli havada bırakmadınız" dedi

ELİMİ HAVADA BIRAKMADINIZ
Birlik ve beraberliğin önemini yaşatmak, kardeşlik ve dayanışmayı paylaşmak amacıyla Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın ev sahipliğinde Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek Gönül Sofraları’nın ilki Gazitepe Mahallesi’nde kuruldu. Yağışlı havaya rağmen iftar sofrasına katılan yüzlerce mahalle sakini ezanın okunmasıyla oruç açtı. İftar yemeğine Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Sarısaltıkoğlu, Gazitepe Mahallesi Muhtarı Seçattin Ildiz, İBB ve Belediye Meclis Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın ve Gazitepeli vatandaşlar katıldı. 


Gazitepe’nin yeri ayrı

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, gönül sofrasında buluştuğu hemşehrilerine şöyle konuştu: “Silivri’de doğup büyümüş Kamilobalı bir kardeşinizim. Bugün de Silivri Belediye Başkanı olarak huzurlarınızdayım. Hayatımdaki en mutlu yıllarımdan birini, ikinci köyüm olan Gazitepe’de yaşadım. İlk amatör küme kurulduğunda biz Gazitepesporla, Silivri ve Çatalca bölgesindeki amatör kümenin şampiyonu olduk. Bu nedenle çok anım var burada. Bunu hamaset için değil gerçekten inanarak, içimden gelerek söylüyorum. Gazitepe’nin benim kalbimdeki, duygu dünyamdaki yeri her zaman ayrı olacak. Çok güzel günlere hazır olun. 5 sene boyunca herkese eşit mesafede hizmet edeceğim.”

Komşu açken tok yatamayız

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayının her birimize hayırlar getirmesini cenabı Allah’tan niyaz ederim. Ramazan ayı boyunca yapacağınız ibadetlerin ve hayır hasenat işlerinin kabul edilmesini diliyorum. Ramazan ayı, komşusu açken tok yatmamayı kendine şiar edinen Müslüman bir milletin, huşu içinde yaşaması gereken bir aydır. Ramazan ayının şimdiden hem Gazitepe’ye hem Silivri’ye hem de ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Yurdumuzun çeşitli bölgelerinde görev yaparken şehit düşen kahraman güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Bu iftar sofrasında bizlerle beraber olduğunuz için, bu sofrayı hep beraber paylaştığımız için sizlere tekrar tekrar teşekkür ediyorum.”

Fotoğraf hediye edildi

Kadınlara özellikle seslenen Başkan Yılmaz, “Hanımefendiler, sizlere ayrı bir parantez açmak istiyorum. Seçim kampanyası boyunca hep size ellerimi uzattım dedim, çok şükür ki uzattığım eli havada bırakmadınız. Şimdi sizin tuttuğunuz bu el, hiç ama hiç elinizi bırakmadan koşar adımlarla hem Silivri’ye hem Gazitepe’ye hizmet edecek. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Sizin çocuklarınız, sizin gençleriniz, benim de çocuklarım ve benim gençlerim olacak. Şuna inanınki 5 yıl boyunca sizin evlatlarınızla, sizin gençlerinizle, evdeki hastanızla, yaşlınızla, hep sizin yanınızda olacağımı tekrar burada beyan etmek istiyorum. Gazitepe’ye sık sık geleceğimden, sizin derdinizle dertleneceğimden emin olmanızı istiyor, hepinizi cenabı Allah’a emanet ediyorum” diye konuştu. 1989-1990 sezonunda kendisinin de forma giydiği Gazitepespor’un Günaydın Gazetesi’nde yayınlanan şampiyonluk fotoğrafı Başkan Yılmaz’a hediye edildi.

PİDE VE EKMEK DENETİMİ

Silivri Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların Ramazan ayı boyunca gönül rahatlığıyla pide ve ekmek yiyebilmeleri için ekmek ve unlu mamulleri imalatı yapan işletmeleri denetledi. İlçe genelinde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkına kanun çerçevesinde fiyat ve gramaj denetlemeleri yapılan ekipler, çalışmalarını Ramazan ayı boyunca sürdürecek. Zabıta Müdürü Selçuk Efe denetlemeler ile ilgili yaptığı açıklamada, “Yıl boyunca sürdürdüğümüz denetimlerde Ramazan ayının gelmesi ile birlikte pide ve ekmek üzerinde yoğunlaştık. Denetlemelerde olumsuz bir olaya rastlamadık. Gramaj ve fiyat tarifelerinin hemşerilerimizin görebileceği şekilde asılması konusunda gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Olumsuz bir durumla karşılaşan hemşerilerimiz 444 20 47 veya 727 10 45 numaralı telefonlardan şikayetlerinizi bilgilendirebilir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 09:04

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER