'İnce' sorular gerdi

'İnce' sorular gerdi
Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Oda TV'nin sahibi gazeteci Soner Yalçın'ın 4.5 saatlik savcılık sorgusunda kayıtlara giren CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve 'Geç saatte evime gelip, CHP'deki gizli toplantıları aktardı' diyen Oda TV Ankar

CHP'li İnce, 'Bir anne olarak gece evine gittiğim konusunda çocuğu üzerine yemin etsin, her dediğini kabul edeceğim' derken Kaleli de 'Muharrem Bey erken öten horoza benziyor, sadece telefon görüşmeleri var sanıyor. Çocuk yetmez tüm ailem ve şerefim üzerine yemin ediyorum ki, evime geldi' diye konuştu.

Evine gitmedim yok böyle şey
- SENARYO YAZIYOR: İklim Hanım kendini büyük gazeteci göstererek patronuna büyük senaryolar anlatan birisidir. Bir konuda kendisine gazetecilik yaptırmak istiyordum. Bunu yapamadı, eline yüzüne bulaştırdı.
- YEMİN ETSİN: Benim gece geç saatlerde evine gittiğimi söylüyor. Eğer çocuğunun üzerine yemin ederse hepsi doğrudur o zaman. Kendisi de bir annedir aynı zamanda. Bir anne olarak böyle bir iftirayı atabiliyorsa, gereği neyse ben yapacağım.
YÜZÜNE GÖZÜNE BULAŞTIRDI 
- EVE GİTMEDİM:
Ama ben evine falan gitmedim. Yok böyle bir şey. Bir olay vardı, hemşerim olarak ben de kendisine, 'gel dedim bir gazetecilik yap.' Yapamadı, hem yapamadı hem de yüzüne gözüne bulaştırdı.
-  BİLGİ VERDİM: Gazetede yer alan konuşmalarla ilgili sabah Sayın Genel Başkanımı arayıp bilgi verdim. 'Böyle böyle konuşmalar yayınlanıyor' dedim. Kendisi bana, 'Kafana böyle şeyleri takmanı istemiyorum, sen işine bak, ben partiyi dedikodularla yönetmiyorum' dedi. 
-  KARALAMA: Sonuçta olan şey nedir; iki kişi arasındaki telefon konuşmaları yayınlanıyor. Ben direkt olarak bu konuşmalarda yokum, adım geçiyor. Konuştukları doğru olabileceği gibi, yalan da olabilir.

Muharrem Bey mahcup olur
- BAYRAKTAR SOYADI: Öncelikle belirtmeliyim ki ben evliyim. Ve evlilik soyadım Kaleli'dir. Ancak bu soyadımı sadece akrabalarım bilirler. Oda TV'de veya iş hayatımda, yazılarımda 'Bayraktar' soyadını kullanıyorum. Bu konuda da duyarlılık bekliyorum.
- YEMİN EDİYORUM: Muharrem Bey, evime gelmediğine dair çocuğumun üzerine yemin etmemi istemiş. Böyle bir iddia konusunda sırf çocuk yetmez yani. Tüm ailem ve şerefim üzerine yemin ederim ki Muharrem Bey evime geldi.
ERKEN ÖTEN HOROZU KESERLER
- MAHCUP OLUR:
Muharrem Bey, şu anda erken öten horoza benziyor. Biliyorsunuz, erken öten horozun da başını keserler. Muharrem Bey de mahcup olur. Herhalde sadece telefon görüşmesi sanıyor, herhalde benim de salak olduğumu sanıyor. Öyle olmadığını görür ve mahçup olur.
- GİZLİ TOPLANTI: CHP'deki gizli toplantıyı gece gelip anlattı. O konuşma doğrudur. Eminim ki savcılığın ve polisin elinde başka dinleme kayıtları da vardır. Bu konuda başka yorum yapmak istemiyorum.

Savcı bunu sızdırıyor
İnce, TBMM'deki basın toplantısında ise şunları söyledi: 
- Zekeriya Öz'e sesleniyorum; titrinizin önündeki C harfi, Cumhuriyet'i ifade ediyorsa sizi Cumhuriyet'in savcısı gibi yürekli olmaya davet ediyorum. Başka bir şeyi simgeliyorsa bilemem. Öz, meni muhakeme zırhından arınsın, titrinin önündeki C harfinin Cumhuriyet'i ifade etmediğini kanıtlamaya hazırım. 
- Elimde CHP Genel Başkanı'yla ilgili belge varmış, o gazeteciye verecekmişim... Niye ona veriyorum? Neymiş o açıklasın. Acaba AKP'lilerle ilgili belge olmasın?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.