Işıklar, Yılmaz'a başarı diledi

İki dönem belediye başkanlığı yaptığı Silivri'yi, 2 bin 524 farkla MHP adayı Volkan Yılmaz'a kaptıran Özcan Işıklar, "Sevgili arkadaşım, kardeşim Volkan Yılmaz yeni başkanımız olarak yola devam edecek, kendisini kutluyor, başarılar diliyorum" dedi

Işıklar, Yılmaz'a başarı diledi
2009-2014/ 2014-2019 yılları arasında iki dönem bana belediye başkanlığı yapan Özcan Işıklar, "Bana bu onuru yaşatan halkıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Belediyecilik açısından Cumhuriyet tarihinin en zor dönemi sayılabilecek 8 belediyenin kapandığı, 13 köyün tüzel kişiliğinin kaldırıldığı zor bir dönemi yaşadım. Buna rağmen ülkemizde ilk kez uygulanan birçok sosyal projeyi Silivri’de hayata geçirmenin de onurunu yaşadım" dedi.


Projelerini sıraladı

Gıda Bankası, Kariyer İstihdam Ofisi, Engelliler Merkezi, Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi, Tarım Lisesi ve en önemlisi topraklarımızın korunması için Organize Tarım Bölgeleri (OTB), Tarım Sit Alanı, Üniversite Bölgeleri ile tüm bunların üzerinde Tarımın, Gıdanın ve Hayvancılığın Silikon Vadisi Projesi'ni Silivri’nin geleceği olarak sıralayan Işıklar, "Yönetimde ahlak, adalet, hakkaniyet ilkesi ötekileştirmeyen, birbirini tamamlayan büyük bir aileyi hepimizin Silivri’sini kucaklamak idealim, ilkem olmuştu. Unutamayacağım çok anım oldu ama ikisini hatırlatmadan geçemeyeceğim. Engelliler merkezinde fizyoterapist eşliğinde yürümeye çalışırken adım atmanın ne demek olduğunu hissettiği an elimi tutan kardeşimi, bir de kurduğum ilk Tarım Lisesi öğrencileri ile Atamızın huzuruna yürüdüğümüz anı unutamayacağım" ifadelerini kullandı.


Yeni yönetimi kutladı


"Silivri çok daha iyilerine layık biliyorum. İlk müze, ilk tiyatro, ilk sergi salonlarımız oldu daha niceleri olacak" diyen Işıklar, "Sevgili arkadaşım, kardeşim Volkan Yılmaz yeni başkanımız olarak yola devam edecek, kendisini, Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve çalışma arkadaşlarını da kutluyor, başarılar diliyorum. Görevim sırasında kırdığım üzdüğüm varsa bilsinler ki yürekten değildi. Bana hakkı geçen her canı canım bileceğim, benim de hakkım geçtiyse binlercesi helal olsun" açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 08:43

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER