Lucca Bar’ın sahibine 4 yıl hapis istemi

Lucca Bar’ın sahibine 4 yıl hapis istemi
İstanbul Bebek sakinlerinin gürültü kirliliği yarattığı iddiasıyla şikayetçi oldukları Lucca Bar’la ilgili başlatılan soruşturma tamamlandı. Lucca Bar’ın sahibi şüpheli Cem Mirap ve barın yetkilisi şüpheli Burçak Gökcan hakkında "Genel güvenliğin olası ka
İstanbul Bebek sakinlerinin gürültü kirliliği yarattığı iddiasıyla şikayetçi oldukları Lucca Bar’la ilgili başlatılan soruşturma tamamlandı. Lucca Bar’ın sahibi şüpheli Cem Mirap ve barın yetkilisi şüpheli Burçak Gökcan hakkında "Genel güvenliğin olası kastla tehlikeye sokulması" ve "Gürültüye neden olma" suçlarından 6 aydan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

PINAR ALTUĞ İFADE VERMİŞTİ


 İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Akif Ekinci tarafından hazırlanan iddianamede oyuncu Pınar Altuğ, Aynur Akdeniz, Ayşe İz ve Ahmet Erdem Uslaş şikâyetçi sıfatıyla yer alıyor.
 
"ALTUĞ GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ NEDENİYLE EVİNDEN TAŞINMIŞ"

Hazırlanan iddianamede, şüpheli Cem Mirap’ın Lucca Bar’ın sahibi, diğer şüpheli Burçak Gökçan’ın ise barın yetkilisi olduğu belirtildi. İddianamede 2009 yılının sonbahar aylarında söz konusu barda elektrik sistemine yapılan aşırı yükleme nedeniyle elektrik kofra sisteminin patladığı anlatıldı. Olay tarihinde barın bulunduğu binanın en üst katında ikamet eden müşteki Pınar Altuğ’un elektrik kofra sisteminin patlaması nedeniyle yangın tehlikesi ile karşılaştığı, ayrıca Altuğ’un söz konusu barın gürültü kirliliği nedeniyle sağlığının ciddi şekilde tehlikeye girdiği vurgulandı. İddianamede Altuğ’un Lucca Bar’dan çıkan gürültü nedeniyle aynı apartmanda oturduğu evinden ayrılmak zorunda kaldığını, defalarca konuyu şüphelilere ilettiğini ancak netice alamadığını beyan ettiği belirtildi.

"MÜŞTEKİLER BARIN AŞIRI GÜRÜLTÜSÜNDEN UYUYAMAMIŞLAR"


Müştekilerden Aynur Akdeniz’in savcılık ifadesinde söz konusu barda saat 04.00’e kadar devam eden aşırı müzik gürültüsünden sabaha kadar uyuyamadığı, bu nedenle baş ağrısı, migren sorunları yaşadığını söylediği belirtildi. Diğer müştekiler Ayşe İz ve Ahmet Erdem’in de Lucca Bar’ın aşırı gürültüsü nedeniyle uyuyamadıklarının belirtildiği iddianamede, müştekilerin şüphelilerden şikayetçi oldukları belirtildi.

"BAR YETKİLİLERİNE 4 YIL HAPİS İSTEMİ"

İddianamede, Lucca Bar’da meydana gelen yangın nedeniyle apartmanda oturan müşteki Pınar Altuğ ve ailesinin hayatı, sağlığı ve mal varlığı bakımından tehlikeli olacak şekilde yangın çıkmasına sebebiyet verildiği vurgulandı. Şüphelilerin ayrıca müştekilerin sağlığının zarar görmesine elverişli bir şekilde gürültüye sebebiyet verdikleri belirtildi. Şüpheliler Cem Mirap ve Burçak Gökcan hakkında "Genel güvenliğin olası kastla tehlikeye sokulması" ve "Gürültüye neden olma" suçlarından 6 aydan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Şüpheliler önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.