Özel Kalem Müdürleri Antalya'da Buluştu

Özel Kalem Müdürleri Antalya'da Buluştu
Türkiye'nin dört bir yanında görev yapan özel kalem müdürleri, Antalya’da bir araya geldi. Marmara Belediyeler Birliği’nin desteğiyle gerçekleştirilen programa Büyükçekmece Belediyesini temsilen Özel Kalem Müdürü Hasan akkuş ve Özel Kalem Müdür Yardımcıs
Programın açılış konuşmasını Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın yaptı. Akmaydın, Özel kalem müdürlerinin ortak sorunlara karşı birlikte hareket ederek çözüm üretmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye Belediyeler Birliği, Marmara Belediyeler Birliği ve Özel Kalem Müdürleri Platformu’nun 18 - 20 Şubat 2011 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştireceği eğitim programı başladı. Programın açılışında Özel Kalem Müdürleri Platformu Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ercan Özel, Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Recep Bozlağan, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın konuşma yaptı.

BAŞKAN AKAYDIN: ÖZEL KALEMLER BİRLİK OLMALI

Başkan Akaydın, “Belediye başkanları siyasidir ama özel kalemler öyle olmamalı. Ortak sorunlara, birlikte hareket ederek çözüm aramalı” dedi. Akaydın açıklamalarının devamında, belediye gelirlerinin yasalarla artırılması gerektiğini de sözlerine ekledi. Özel Kalem Müdürleri Platformu Başkanı Ercan Özel’se, “Biz Özel Kalem Müdürleri’nin küçük hatalarının ne büyük sıkıntılar oluşturduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu bakımdan, hangi konumda olursak olalım, kendimizi sürekli geliştirmeli, yenilemeliyiz” şeklinde konuştu.  

 İLK OLARAK TEMSİL VE TÖREN GİDERLERİ ANLATILDI
Özel Kalem Müdürlerine yönelik etkinlikte ilk olarak Sayıştay Başdenetçisi Salim Demirel tarafından “Temsil, Tören ve Ağırlama Mevzuatı, İlgili Harcamalara İlişkin Usul ve Esaslar” konulu eğitim gerçekleştirildi. Programın devamında, Yönetim Danışmanı Mehmet Emin Öztürk “Özel Kalem Müdürlüğü’nün Önemi ve Özel Kalem Müdürlerinin Taşıması Gereken Nitelikler”, Avukat Kadir Erol “Resmi Yazışma Kuralları”, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşaviri Muharrem Ergül ise “Ulusal ve Uluslararası Protokol Kuralları” konularında seminer verecek
Toplantıyı değerlendiren Büyükçekmece Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hasan Akkuş da seminerin oldukça yararlı geçtiğini dile getirdi. Akkuş konuyla ilgili olarak şunları söyledi; ; “ Özel kalem müdürleri olarak  yeni çıkan mevzuatları öğrenmenin yanı sıra bir çok alanda da bilgi alışverişinde bulunma fırsatı bulduk.”
 
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.