Sağlık çalışanları yarın iş bırakıyor

Sağlık çalışanları yarın iş bırakıyor
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ndeki sağlık çalışanları yarın iş bırakma eylemine başlayacak.
 İSTANBUL Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görev yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı asistanları, yarından itibaren iş bırakma eylemi yapacaklarını açıkladı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görev yapan kadın doktorun, geçtiğimiz hafta hasta yakınları tarafından şiddet görmesi üzerine sağlık çalışanları tepki amacıyla çocuk hastalıkları kliniğinde bir günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirmişti.

YARIN İŞ BIRAKMA EYLEMİ BAŞLAYACAK

Hastane bahçesinde bugün yeniden toplanan sağlık çalışanları, yarından itibaren iş bırakma eylemlerine devam edeceklerini açıkladı. Sağlık çalışanları eylemin gerekçesi olarak da, acil servisten sorumlu öğretim üyesi Prof.Dr.Halit Çam'ın şiddet olayıyla ilgili gösterdiği tavır olduğunu söyledi.

"ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ŞİDDETİ DESTEKLEYEN SÖYLEMDE BULUNDU"

Grup adına basın açıklaması yapan Dr. Gözde Yücel, "Eylemimiz devam ederken aynı hasta yakını çocuk acil bölümüne gelerek yine olay çıkardı. Acil servisten sorumlu öğretim görevlisi Prof. Dr. Halit Çam ise bu olay karşısında ne yazık ki beklenmedik bir tavır sergiledi ve şiddeti destekleyen, meşrulaştıran söylemlerde bulundu. Sözü geçen öğretim görevlisi darp edilen kadın meslektaşımıza 'Zaten evlendiğin zaman kocandan da dayak yiyeceksin. Bunlar olağan şeyler. O beyaz önlüğü giyiyorsan bu durumlarla baş etmesini bileceksin' dedi. Bu vahim olay hekimliğimize vurulmuş büyük bir darbedir" ifadesini kullandı.

"İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILSIN"

Yarından itibaren iş bırakma eylemine başlayacaklarını dile getiren Dr. Gözde Yücel, "11 Eylül tarihinde adı geçen öğretim görevlisi hakkında bir idari soruşturma başlatılması ve bu soruşturma sonuçlanana kadar can güvenliğimiz açısından kendisinin görev yerinden derhal uzaklaştırılması talebiyle çocuk sağlığı ve hastalıkları ana bilim dalı asistanları olarak 16 Eylül 2015 tarihinden itibaren iş bırakma eylemimizi başlatıyoruz" diye konuştu.
Ellerinde pankartlarla hastane bahçesinden yürüyüşe geçen sağlık çalışanları çocuk acil bölümüne gelip burada bir süre bekledikten sonra eyleme son verdi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.