Sıcaklıklar 8 derece düşüyor

Sıcaklıklar 8 derece düşüyor
Hava sıcaklığı kuzey kesimlerde 6 ila 8, iç bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleri ile Sakarya, Bilecik, Kütahya, Hatay, Adıyaman, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinin yağışlı geçeceği beklenirken, yurdun büyük bir bölümünde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışlar, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olacak.

Rüzgar kuzey kesimlerde kuzey ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek.

Kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların; Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Buzlanma ve don uyarısı

Yurdun iç ve doğu kesimlerinde gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Tarımsal ürünlerde zarar, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Kuvvetli rüzgar uyarısı

Rüzgarın; sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (deniz ulaşımında aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Çığ tehlikesi

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda çığ riski olduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, mal ve can kaybı vb.)dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.


Bölgelerde hava durumu

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:
Marmara: Parçalı doğusu çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Sakarya çevreleri yağmurlu Bilecik çevreleri yağmur ve karla karışık yağmurlu geçecek.
Ege: Parçalı, iç kesimleri ilk saatlerde çok bulutlu, Kütahya çevreleri sabah saatlerinde yağmur, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı olarak geçecek.
Akdeniz: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Hatay ve K.maraş çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar Hatay çevrelerinde sağanak, K.maraş çevrelerinde yağmur, yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Kayseri ve Sivas) hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.
Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli, öğle saatlerinden itibaren Sinop çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
Orta ve Doğu Karadeniz: Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Kıyı kesimlerde yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, iç kesimlerde kar şeklinde görülecek olan yağışlar, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olacak. Rüzgar; Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerde sabah saatlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.
Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.
Güneydoğu Anadolu: Parçalı zamanla çok bulutlu, Adıyaman, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevreleri yağmurlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde yer yer hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.