Siz yeter ki evde kalın!

Silivri Kaymakamlığınca oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu hizmet vermeye başladı. Silivri Belediyesi ve Türk Kızılay’ının destekleriyle ihtiyaç sahibi 65 yaş ve üzeri vatandaşlara kişisel bakım ve gıda malzemelerinden oluşan ürünler teslim edildi. Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, "Kıymetli büyüklerimiz ve kronik hastalıkları olan hemşerilerimiz siz yeter ki evlerinizde kalın" çağrısında bulundu

Siz yeter ki evde kalın!

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle Silivri Kaymakamlığı tarafından oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu hizmet vermeye başladı. Silivri Belediyesi ve Türk Kızılay’ının destekleriyle bugün 65 yaş ve üzeri, evinde tek başına yaşayan veya kronik rahatsızlığı bulunan çok sayıda vatandaşın ihtiyacı karşılandı. Sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşların hiçbir mağduriyet yaşamaması amacıyla kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu, koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamındaki süre içerisinde yardım faaliyetlerini sürdürecek. 

Hanelere teslim edildi


Silivri Kızılay Şube Başkanlığı tarafından Silivri Belediyesine gönderilen ton balığı, kavurma, diş macunu, diş fırçası ve şampuan gibi ürünlere Silivri Gıda Bankasından temel gıda malzemeleri de eklenerek, yalnız yaşayan 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunan kişilere Silivri Belediyesi ekipleri tarafından teslim edildi.

 
Gerekli çalışmayı yapıyoruz


Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, yapılan hizmetler hakkında bilgi vererek, “Silivri Belediyesi olarak ilçemizde yaşayan hiçbir vatandaşımızın salgından etkilenmemesi adına çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Özellikle sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın yanı sıra kronik hastalığı bulunan hemşerilerimizin mağduriyet yaşamaması için ayrı bir gayret içerisindeyiz. Bu kapsamda Silivri Kaymakamımız Sayın Ali Partal’ın başkanlığında oluşturulan ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ ile koordinasyon halindeyiz. Bugün ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bazı yardımlar yapıldı. Türk Kızılay’ı Silivri Şubesi’ne vermiş olduğu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. 65 yaş ve üstü olan kıymetli büyüklerimize ve kronik hastalıkları olan hemşerilerimiz siz yeter ki evlerinizde kalın. Herhangi bir mağduriyet yaşamamanız adına her türlü önlemi alıyor ve gerekli çalışmayı yapıyoruz" dedi.

ARAÇLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR


Silivri Belediyesi, ilçe terminalindeki tüm araçlarda dezenfekte işlemi uyguluyor. Kamu kurumları, park alanları ve toplu taşıma araçları belirli aralıklarla dezenfekte ediliyor. Silivri Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamındaki dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. Mahalle, ilçe ve şehirler arası taşımacılığın merkezi konumundaki Silivri Terminalinde tüm araçların dezenfekte edilmesini sağlayan belediye ekipleri, vatandaşların sağlığını korumak adına yapılan çalışmalara hassasiyetle yaklaşıyor. Otobüs, minibüs, ticari ve hususi taksiler terminale giriş noktasında dezenfekte işleminden geçiriliyor. Özellikle toplu taşıma araçlarının yolcu ve şoför koltukları, bagajlar ve el temasının yapıldığı yüzey bölgeleri detaylı olarak dezenfekte ediliyor. Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın talimatıyla görev yapan ekipler, ilçe genelindeki çalışmalarına da eş zamanlı devam ediyor. Tüm kamu kurumları, park alanları ve sosyal donatılar periyodik aralıklar ile yeniden dezenfekte ediyor. "Tedbiri elden bırakmamak lazım" diyen Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, tüm imkanların seferber edildiğini ifade ederek, "Biz üzerimize düşenin fazlasını yapmak adına yoğun mesai halindeyiz. Vatandaşlarımızın sağlığını korumak için tüm ekibimizle görev yapıyoruz" diye konuştu.
 

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER