'VOLKAN YILMAZ'DAN HERKES MEMNUN'

MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Dr. Hayati Arkaz, düzenlediği basın toplantısında Silivri ve Türkiye gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın’ın da katıldığı toplantıda; Silivri’de daha önce ufak boyutlarda da olsa çeşitli gerginlikler yaşandığına dikkat çeken Arkaz, Silivri’nin başında kimseyi ötekileştirmeyen bir insan olduğunu ve Volkan Yılmaz’ın belediye başkanı seçilmesiyle birlikte ilçeye huzur geldiğini söyledi.

'VOLKAN YILMAZ'DAN HERKES MEMNUN'Yılmaz'dan herkes memnun
"1981 yılından beri Silivri’deyim. Silivri’deki insanlar bizim dostlarımız. İstanbul’un gözü kulağı Silivri’de. Herkesin bir şekilde Silivri ile bağlantısı var. Allah bütün doğal güzellikleri vermiş. Silivri çok temiz. Köyleri dahil tertemiz ve pırıl pırıl" diyen Arkaz, "Silivri’de Covid 19 hastalığı az ayıda görüldü. Bunun nedeni biraz da Silivri’nin doğasından kaynaklanıyor. Çünkü deniz kenarı ve oksijeni bol havası temiz. Bunlar hep olumlu etki yaptı. Silivri’de daha önce kısmen gerginlikler oluyordu. Volkan Bey ve ekibi işbaşına gelince gerginlikler bitti. Samimiyetle söylüyorum ki Volkan Bey’e oy veren vermeyen herkes memnun. Volkan Bey, Silivri’yi bir marka şehir yapma niyetinde. Volkan Bey müteşebbis ve icraatçı bir ailenin çocuğu. Bu bölgenin insanı ve seviliyor. Dikkat edin bakın, kimseyi ötekileştirmez, asla kibiri falan yoktur. Silivri, Volkan Bey tarafından, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın Bey’in de desteğiyle çok iyi yönetiliyor" ifadelerini kullandı.

2020 bize iyi gelmedi
Geçtiğimiz günlerde sel ve hortum felaketleri ile pandemi sürecini de değerlendiren Arkaz, "2020 bize iyi gelmedi. Salgın ve felaketler oldu. Bu nedenle öncelikle doğa ve sel felaketlerinde ciddi sıkıntılar oldu. Silivri’de ve Trakya Bölgesi'nde bereketli tarım toprakları var. Bunların kıymetini bilmeliyiz. Trakya iyi işlenirse İstanbul’u besler. Bu nedenle İstanbul’da tüketilecek olan tarım ürünlerinin başta Silivri olmak üzere Trakya’dan temin edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Trakya çiftçisinin teşvikleri arttırılmalı. Birkaç gündür tarım arazilerini geziyorum. Ciddi sıkıntılar var. Hortum düşmesi ekili dikili alanlara zarar verdi. Ben bu zararlarla ilgili tespitlerimi yaptım. Yarın (bugün) Ankara’da bakanlıklarla görüşeceğim ve bu konuyu ilerili günlerde TBMM’de gündeme getirteceğim. Devlet tarafından sel ve hortumdan zarar gören çiftçimize köylümüze yardım yapılması gerekiyor. Çiftçilerimizin banka borçları var. Pandemi sürecinde zaten üretimde sıkıntılar olmuştu. Banka borçlarının ertelenmesinden yanayız" dedi. 

 

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER