Yağışlar devam edecek

Yağışlar devam edecek
Yurt genelinde yağış bekleniyor. Meteoroloji, bazı bölgeler için kuvvetli yağış, rüzgar ve çığ uyarısında bulundu. Bu arada hava sıcaklığı kuzey, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinde görülecek yağışların, sabah saatlerinde Amasya, Tokat, Samsun, Ordu, Giresun, öğle saatlerinde Siirt, Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Hakkari, Muş, Şırnak), Trakya (Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ) ile Bolu, Kastamonu, Kayseri, Sivas, Gümüşhane ve Bayburt'un yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Hava sıcaklığı kuzey, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar kuzey ve batı bölgelerde kuzey ve kuzeydoğu, güney ve doğu bölgelerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Ege Kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yurt genelinde görülecek yağışların,sabah saatlerinde Amasya,Tokat, Samsun,Ordu,Giresun, öğle saatlerinde Siirt, Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI-

Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege Kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI-

Doğu Anadolu'nun doğusunda, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-ÇIĞ TEHLİKESİ-

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:
İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (Poyraz) kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esecek.  (7)
ANKARA: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu (10)
İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (Poyraz) kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek. (13)
ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.  (18)
ANTALYA: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. (19)
SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. (9)
ERZURUM: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçecek. İl genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (3)
DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu (13)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, Trakya'da (Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ) karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde yağmur şeklinde olacak. Trakya'nın yükseklerinde ilk saatlerde tipi şeklinde kar yağışı bekleniyor. Rüzgar; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esecek.

EGE: Çok bulutlu, iç kesimleri (Manisa, Kütahya, Afyon, Denizli, Uşak) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Denizli çevrelerinde sis görülecek. Rüzgar; Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (Poyraz) kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (Adana, K.MAraş, Osmaniye, Hatay, Mersin) zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu, Kayseri ve Sivas çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, İç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar sabah saatlerinde Amasya, Tokat, Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur, Gümüşhane, Bayburt ile Artvin'in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekiyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; öğle saatlerinden itibaren Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekiyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların sabah saatlerinden sonra Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.