Yeni haftada hava nasıl olacak?

Yeni haftada hava nasıl olacak?
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre; hava sıcaklığı yurt genelinde 3 ila 5 derece artacak iken, Rize, Artvin, Hopa ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli yağışlar bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise şöyle;

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre; Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar Rize, Artvin, Hopa ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olmak üzere kıyılarda yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olacak. Trakya ile kuzey, iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte sis bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunuyor.

Hava sıcaklığı yurt genelinde 3 ila 5 derece artacak.

Rüzgar genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, batı kesimlerde arasıra orta kuvvette esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Rize ve Hopa çevrelerinde yağmur, Artvin ve Ardahan çevrelerinde kar şeklinde görülecek yağışların kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Su baskını, heyelan,ulaşımda aksama vs.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-SİS, BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI-

Trakya ile iç ve doğu bölgelerde gece ve sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte lokal olarak sis hadisesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Tarımsal ürünlerde zarar, ulaşımda aksama vs.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-ÇIĞ TEHLİKESİ-

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda çığ riski olduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, mal ve can kaybı vs.)dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

BÖLGE BÖLGE 5 GÜNLÜK HAVA HARİTALARI VE İL İL 5 GÜNLÜK SICAKLIK DERECELERİ

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli.(12)

ANKARA: Az bulutlu ve açık, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.(7)

İZMİR: Parçalı bulutlu.(16)

ANTALYA: Parçalı bulutlu.(18)

SAMSUN: Parçalı bulutlu.(14)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte gece ve sabah saatlerinde sis hadisesi bekleniyor.(-11)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.(8)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı bulutlu geçecek. Trakya ile bölgenin güneydoğusunda gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; Rize, Artvin ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olmak üzere kıyılarda yağmur, iç kesimlerde ise kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, kuzeyi çok bulutlu, Ardahan çevresinde kuvvetli olmak üzere Erzurum ve Kars çevreleri kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin doğusunda sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.