Fenerköyspor'un büyük başarısı...

Fenerköyspor'un büyük başarısı...
İstanbul Süper Amatör Lig’te başarı ile ilçemizi temsil eden Fenerköyspor, Dayanışma ve Yardımlaşma Yemeği’nde, ilçe protokol üyelerini ve spor camiasını bir araya getirdi. Gecede konuşma yapan Başkan Işıklar; “Zaman içerisinde çelmelenmeye çalışırsınız,

Fenerköyspor Kulüp Başkanı Muharrem Eren ve Yönetim Kurulu arkadaşlarının ev sahipliği yaptığı Fenerköyspor Dayanışma ve Yardımlaşma Yemeği’ne; Silivri İlçe Kaymakamı A.Mesut Demirkol, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, CHP İlçe Başkanı Selami Değirmenci, AK Parti İlçe Başkanı Metin Karakaş, MHP İlçe Başkanı Şenol Türkyılmaz ve Yönetim Kurulu arkadaşları, Başkan Yardımcısı Yılmaz Kandemir,  Silivri Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fikret Özdemir, Mal Müdürü Hadi İlmen, İlçe Tarım Müdürü Hasan Güven, İstanbul Futbol İl Başkan Yardımcısı Yetkin Karakaş, Silivri Amatör Spor Kulüpleri Derneği Başkanı Bora Balcıoğlu, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, Mahalle ve Köy Muhtarları, Silivri Veteranlar Futbol takımı oyuncularının yanı sıra çok sayıda seçkin davetli ve ilçe protokolü katılarak spor adına birlik ve beraberlik rüzgârı estirdiler.

EREN; “MUTLUYUZ, GURURLUYUZ”

Bitime beş hafta kala Bölgesel Lig play-offlarına katılmayı garantileyen rekortmen Fenerköysporlu oyuncular sahneye alkışlarla alınırken, kupa futbolculara verilmek üzere Kaymakam Demirkol’a teslim edildi. Fenerköyspor Kulübü Başkanı Muharrem Eren; “Düzenlemiş olduğumuz bu geceye hepiniz hoş geldiniz. Bizleri onurlandırdığınız için çok mutluyuz. Her zaman yanımızda olan siz değerli konuklarımıza şükranlarımı sunuyorum. İlçe Kaymakamıma ve Belediye Başkanıma katkılarından dolayı huzurlarınızda çok teşekkür ederim. Köyüm ve kulübüm adına her zaman herkesten destek almak için büyük uğraşlar verdim, vermeye de devam edeceğim. Büyük bir başarıya imza attık. Her zaman yanımda olan aileme, yönetim kurulu arkadaşlarıma, azalarıma ve herkese sonsuz teşekkürler” dedi.

IŞIKLAR; “HERKESİ GÖNÜLDEN KUTLUYORUM”

Fenerköyspor gecesinde mikrofona davet edilen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Böylesine güzel başarılara imza atan Fenerköyspor Başkanı Muharrem Eren ve Yönetim Kurulu arkadaşlarını, sporcularını ve camiaya gönül veren emek veren hizmet veren herkesi gönülden kutluyorum. Böylesine özel geceyi, coşku dolu sıcaklığı dışa vuran konukların olduğu geceye hoş geldiniz” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi;

GÖNÜL HİKÂYESİ SERGİLİYORLAR

“Fenerköyspor bölgemizde örnek olan, başarıları ile bir adım önde olan kulüplerimizden bir tanesi. Artık Silivri hepimizin bildiği gibi büyük bir kent olma yolunda. On dokuz tane spor kulübüne sahibiz. Ve bu kulüplerimizin hepsi kendi çabaları ile kendi yağları ile kavrularak bu hırsla bu inatla bir başarı bir gönül hikâyesi sergiliyorlar. Fenerköyspor bunların içerisinde en başarıları olanlarından. Belki imkânlarının farklı olmasından, belki de Muharrem Eren arkadaşımın bu zorlayıcı sabırla, hırsla, inatla sürdürdüğü çabalarının sonrası başarının da birlikte geldiğine inanıyorum. Ben diğer spor kulüplerimizin başkanlarının yönetimlerinin de aynı ısrarı aynı çabayı gösterdiğinden hiç şüphem yok. Ama kabul edelim ki muhtarımızın biraz daha başarılı olduğunu yüreğini biraz daha ortaya koyduğunu, daha girgin olduğunu mutlaka bir yok bularak mucizeler yarattığını görüyoruz. Sanırım bu mucizeleri diğer kulüp başkanlarımız ile de paylaşarak onların da daha başarılı olacağına inanıyorum. Bu gönül işidir, çoluğundan çocuğundan daha çok maddi manevi zaman ayırırsın. İşte az önce muhtarımızın eşine şampiyonluk kupası verildi. Doğru bir tercih. Ailenizden esirgediğiniz zamanı bir ideal bir amaç uğruna harcayabiliyorsunuz. İşte Muharrem arkadaşımız bunu yapmayı başaranların başında geliyor.

YA RÜZGÂR OLACAKSINIZ, YA YAPRAK.

Sosyal görevlerde iki şey vardır. Ya rüzgâr olacaksınız ya yaprak. Muharrem Eren, rüzgâr olmuş. Birçok yaprağı birçok zorluğu rüzgârıyla aşmış başarıyı yakalamış. Onu huzurlarınızda bir kez daha kutluyorum. Zaman içerisinde çelmelenmeye çalışırsınız, şahsınız karalanmaya uğraşılır. Bir şeyi başarmak ve daha iyisini, daha mükemmelini yapmak adına, hayalleriniz ve idealleriniz olacak. Başarının ve mutluluğun ağır bedelleri vardır. Muharrem kardeşimiz bu bedeli ödemiş. Bizde sosyal projelerimizde sosyal görevlerimizde bu bedelleri ödemeye her zaman hazır olacağız. Çünkü sonucunda aydınlık var, mutluluk var başarı var. İşte sporun getirdiği kardeşlik, barış ve refahı geliştiren unsurlara katkı yapan özelliğini ilçemizin her yanına yayacağız. Bizim yaptığımız bu mücadele içerisinde mütevazı bir katkımız oldu

KULÜPLERİMİZE DESTEĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK

Bu yıl başlattığımız kurumsallaşma ve kulüplerimize tesisler verme çalışmalarımız hızla devam ediyor. On kulübümüze düğün salonu, otopark işletmelerimizi tesislerimizi lokallerimizi verdik. Bunları unutmama adına not aldım. Kadıköy’e düğün salon yaptık işletmesini Kadıköyspor’a verdik, Ortaköyspor’a tesis ve lokal, Mimarsinanspor’a tesis, Gazitepespor’a lokal ve onarımı süren düğün salonu işletmesi, Gümüşyakaspor’a yeni yaptığımız kapalı Pazar yerinde lokal, Çantaspor’a sahilde işletme verdik. Büyükçavuşlu’da düğün salonunun temelini attık, onun da işletmesini Büyükçavuşluspor’a vereceğiz. Alibeyspor’a otoparklarımızı, Silivrispor’a otogar ve otoparklarımızı tahsis ettik. Değirmeköyspor’un sahasını yapıyoruz, oranın işletmesini de onlara vereceğiz. Kurumsallaşsınlar, gelirleri onlara kalsın, gençliğimize daha iyi hizmet versinler diye. Geriye dokuz kulübümüz kaldı, onlara da hepimizin ortak zenginliği ortak malı olan işletmeleri bu yüce amaç doğrultusunda kullanmaları için teslim edeceğiz. Bunu niye yapıyoruz? Kurumsallaşmaları, ona buna el açmamaları için. Bu gecelerle bizleri kaynaştırsınlar ve güzel başarıların altına imza atsınlar. Bu kurumsallaşma çalışmalarımız, bütün kulüplerimize Kulüpler Birliğimiz çatısı altında artarak devam edecek. Sezon öncesi on dokuz kulübümüze malzeme katkımız oldu. Liglere katılım bedellerini karşıladık. Resmi müsabakalarına gidiş gelişlerini sağlayarak araç tahsis ediyoruz. Biliyorum yeterli değil, daha fazlasına layıksınız. Böylesine yüce görevler üstlenen kişilere ancak ve ancak saygı duyulur. Onların önünü açmaya onların işini kolaylaştırmaya yardımcı olmak bizim en önemli görevlerimizden. Bizler kulüplerimizin emrindeyiz, emrinde olmaya da devam edeceğiz. Kulüplerimize başarılarının devamını diliyorum, onları tebrik ediyor, nice başarılara imza atmalarının beklentisi içerisinde olduğumu ifade ediyorum. Hepinize sevgiler saygılar sunuyorum” derken, sık sık alkışlarla kesilen sözlerini yine alkışlarla tamamladı. 

DEMİRKOL “İLK KEZ BİR KÖY TAKIMININ BÖYLESİNE BAŞARILI OLDUĞUNU GÖRÜYORUM”

İlçe Kaymakamı Mesut Demirkol konuşmalarına Belediye Başkanı Işıklar’ın konuşmasına övgüler yağdırarak başlarken; “Belediye Başkanımız on dakika konuştu, ortalığı kasıp kavurdu” derken sözlerine şöyle devam etti; “Değerli konuklar, Fenerköyspor’un başarısını gönül birliği ile yürekten kutluyorum. Biz şimdi politikacı olmadığımızı mütevazı konuşmamızla teyit ettireceğiz. Böylesine seçkin ve nezih topluluk önünde belediye başkanımız çok güzel bir konuşma yaptı kendisini tebrik ediyorum. Düşüncelerine yürekten katılıyorum. 35 yıllık meslek hayatımda ilk kez bir köy takımının, böylesine güzel, güçlü ve amatör kümeye yakışır başarılarını alkışlıyor ve onların gururunu yaşıyoruz. Onları yürekten kutluyorum, bu başarı takdire değer bir başarıdır, sıradan bir başarı değildir. Değerli Eren kardeşim ailesi ile tüm ekibi ile eşinden torununa, evlatlarından tüm akrabalarına kadar gönlünü ortaya koymuş, yeri geldiğinde cebinden parasını vermiş, mesaisini vermiş. Her şeyden önce onun yönetim kurulu arkadaşlarını, köylü vatandaşlarını yürekten kutluyorum. Yönetici olmadan lider olmadan elbette ki gelecek başarıları beklemek mümkün olmayacaktır. Camiayı camia yapan özellikleri oluşturdu ki bugünlere bizleri getirdi. Ne kadar güzel sözler sarf etmeye çalışsakta az olduğuna inanıyorum. Tüm gençlerimizle birlikte Fenerköyspor camiasını kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Daha nice başarılara imza atacaklarına inanıyorum. Değerli konuklar, sizlerde bu güzel kardeşlerimize cebinizle gönlünüzle bu güzel geceye katılımlarınız ile onlara güç veriyorsunuz. Bu birlik ve beraberlik adına hepinizi kutluyorum” dedi. 

MİLLİ TAKIM FORMASI KULÜPLER BİRLİĞİNE 

Gecede gelir amaçlı yapılan açık arttırmada Milli futbolcularımız tarafından imzalanan Milli Futbolcu Emre Belezoğlu’nun Forması, geceye telefonla katılan Arıkanlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Arıkanlı tarafından 5.000 TL bedelle alınarak, Silivri Amatör Spor Kulüpleri Derneği Başkanı Bora Balcıoğlu’na teslim edildi.

BALCIOĞLU;  “EN GÜZEL KÖŞEDE SAKLAYACAĞIM”

Milli Takım formasını Fenerköyspor Kulüp Başkanı Eren ve Beşiktaş eski yöneticilerinden Seyit Ateş’in elinden teslim alan Silivri Belediyesi Spordan Sorumlu Meclis Üyesi ve aynı zamanda Silivri Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Bora Balcıoğlu; “Öncelikle böylesine güzel bir gecede siz değerli konuklarla bir arada olmanın mutluluğu kıvancı ile sizleri selamlıyorum. Şampiyon kardeşlerimi, Muharrem başkanı ve yönetim kurulu arkadaşlarını kutluyorum. İşadamı Sayın Arıkanlı’nın jesti beni şahsım ve Kulüpler Birliği adına son derece memnun etti. Milli futbolcularımız tarafından imzalanan formayı, Kulüpler Birliğimizin en güzel köşesinde saklayacağım. Bu gece, dayanışma ve yardımlaşmanın had safhada olduğu birlik ve beraberlik gecesi olarak hafızalarda kalacak” dedi.

KAYMAKAM DEMİRKOL VE BAŞKAN IŞIKLAR’A PLAKET

Gecenin ilerleyen saatlerinde Fenerköyspor’a katkı sağlayan İlçe Kaymakamı Demirkol ve Belediye Başkanı Işıklar’ın yanı sıra, Birlik Başkanı Balcıoğlu, Fenerköylü Futbolcu Emrah Eren, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özdemir’e, Siyasi Parti İlçe Başkanları Değirmenci, Karakaş ve Türkyılmaz’a, Hayat Hastaneler Grubu, İşadamı Salim Aytaç ve basın mensuplarına Fenerköypor Yönetim Kurulu tarafından plaketleri sunuldu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.