Ağaçlar ömrünü doldurmuş…

Ağaçlar ömrünü doldurmuş…
Silivri Belediye Başkanlığı. Çevre Derneği’nin “Silivri sahilinde ağaç katliamı” açıklamasına “İnşaat çalışmalarının yapılacağı alana denk gelen toplam 7 adet Akasya ve Akçaağaç gerek inşaat sahasında bulunmaları gerekse ekonomik ömrünü doldurmuş, niteliğ

Silivri Belediye Başkanlığı. Çevre Derneği’nin “Silivri sahilinde ağaç katliamı” açıklamasına “İnşaat çalışmalarının yapılacağı alana denk gelen toplam 7 adet Akasya ve Akçaağaç gerek inşaat sahasında bulunmaları gerekse ekonomik ömrünü doldurmuş, niteliği ve formunu kaybetmiş olmaları nedeniyle, yaşlı ve büyük olmalarından dolayı da nakli mümkün olmadığından kesimi uygun görülmüştür.” yanıtını verdi.

 Başkanlık tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Silivri Belediyesi’nin, basında ‘Silivri’de ağaç katliamı’ şeklinde yer alan haberlere karşı yaptığı açıklamadır;

“İlçemiz Piri Mehmet Paşa Mahallesi 20 L-III Pafta 45 Ada 1 Parsel Nolu arsa Belediyemiz tarafından yapılan ihale ile 10 yıllığına kiraya verilmiştir. Yapılan sözleşme gereği 15 gün sonra alanda inşaat faaliyetleri başlayacaktır. İnşaat çalışmalarının yapılacağı alana denk gelen toplam 7 adet Akasya ve Akçaağaç gerek inşaat sahasında bulunmaları gerekse ekonomik ömrünü doldurmuş, niteliği ve formunu kaybetmiş olmaları nedeniyle, yaşlı ve büyük olmalarından dolayı da nakli mümkün olmadığından kesimi uygun görülmüştür. İnşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından sahil görselliğine ve iklime uygun bitki dikilerek yeni peyzaj düzenlemesi yapılacaktır.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.