Korsan'dan Karakaş'a havalimanı yanıtı!

Korsan'dan Karakaş'a havalimanı yanıtı!
AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş'ın Silivri'de havalimanını istememek Silivri'ye ihanettir sözlerine Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan'dan yanıt geldi. Korsan, Karakaş'ın sözlerine tepki gösterirken asıl ihaneti de AK Partinin yaptığını dile get
AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş'ın Silivri'de havalimanını istememek Silivri'ye ihanettir sözlerine Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan'dan yanıt geldi. Korsan, Karakaş'ın sözlerine tepki gösterirken asıl ihaneti de AK Partinin yaptığını dile getirdi. Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan'ın yazılı açıklamasında şu ifadeler yer aldı.
"AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, Silivri’ye yapılmak istenen havaalanı hakkında yayımladığımız basın açıklamasından sonra yaptığı bir basın toplantısında, havaalanı istememenin ihanet olduğunu söylemiş. Bugün ülkemizde ihanet olarak adlandırılacak öyle işler yapılıyor ki, ihanetin ne demek olduğunu yeniden tanımlamak gerekiyor. Biz bu ihanet sözünü sahibine bırakarak diğer konulardaki görüşlerimizi biraz daha açmaya çalışacağız. Demek sonunda cezaevinin kötü imaj yarattığına siz de katılıyorsunuz. Yapılırken niye karşı çıkmadınız? Bunu yapanlar sizin partinizin hükumeti değil miydi. Öyle, yarım ağızla, "biz de istemiyorduk ama bizi de dinlemediler" diyerek karşı çıkılmaz. Şimdi bize karşı kullandığınız bu sert dili o zaman kendi yöneticilerinize karşı da kullansaydınız belki samimi olduğunuza inanırdık. Fakat şimdi hiç inandırıcı değilsiniz. İşte şimdi konuya biraz yaklaştınız. Bizim yayımladığımız basın bildirisini biraz dikkatle okumuş olsaydınız, bizim yeni göçlere sebep olacak yatırımlara karşı olduğumuzu anlardınız. 1 Milyon 550 bin kişi kaç anadolu vilayetinin nüfusunun toplamına eşittir? Neden bu insanları İstanbula göç ettirmek istiyorsunuz?
Eğer insanlara hizmet götürmek ve onları iş sahibi yapmak istiyorsanız, neden onların yaşadığı bölgelere yatırım yapmayı düşünmüyorsunuz? Bir buçuk milyon kişiyi daha İstanbula göç ettirmeye çalışmaktaki amacınız nedir? Bu işten ne kazanmayı düşünüyorsunuz? Silivrinin bir buçuk milyonluk bir şehir olmasını planlarken Silivrililere bir buçuk milyonluk bir şehirde yaşamak isteyip istemediklerini sordunuz mu? Hava alanı istiyorsunuz, tamam anladık. Neden dip dibe bir sürü hava alanı yapmak istiyorsunuz? Hemen on beş dakika mesafede, Çorluda hazır bir hava alanı var. Etrafındaki alan, hava alanının genişletilmesine de uygun. Çok daha ucuza ve çok daha kısa sürede sonuçlanacak bir proje neden ilginizi çekmiyor? Üstelik Tekirdağ limanı ile de kolayca bağlantı kurulabilir. Önceki basın açıklamamızda da değindiğimiz gibi, yatırım programınız, ülkede yaşayan herkesi birkaç büyük şehire toplamak gibi bir kaygınızın olduğunu düşündürüyor. Bundaki amacınız nedir? Ülkenin geri kalanındaki boş topraklarda ne yapmayı planlıyorsunuz? Bir ara bir bölümünü İsraillilere kiralamaya niyetlenmiştiniz. Diğer alanlar için de düşündüğünüz yatırımcılar mı var? Bu arada tarım alanlarını bol keseden gözden çıkardığınıza göre başta ekmeğimiz olmak üzere yiyeceğimizi nereden sağlamayı düşünüyorsunuz? Marketlerin rafları bir süredir ithal sebze ve meyvelerle dolu. Artık semt pazarlarına bile inmeye başladı ithal sebze ve meyveler. Tüm gıda ihtiyacımızı ithal etmeyi mi düşünüyorsunuz? Ya su ihtiyacımızı nasıl karşılayacaksınız? İstanbulun suyu şu anda bile yetmiyorken, yeni göçlerden sonra oluşacak nüfusa nasıl su sağlayacaksınız? Yoksa içme sularında olduğu gibi artık kullanma sularını da şişelerde, bidonlarda mı alacağız. Öyle ya, her dereye baraj ruhsatı verdiğinize göre, o barajlarda toplanan suları bidonlara koyup büyük şehirlerde kullanma suyu olarak pazarlayacaksınız herhalde. Büyük siteler sularını tankerlerle getirtirler. Küçük tüketicilerse marketlerden, bakkallardan şişelerle, bidonlarla alırlar. Yukarıda birisi ihanetten mi bahsetmişti? Biz Silivri’de Havaalanı istemiyoruz, Ülkedeki tüm Hidroelektrik Santrali projelerinin durdurulmasını istiyoruz. Nükleer Santral projelerinden vazgeçilmesini istiyoruz. Tüm siyanürlü altın madenciliği ruhsatlarının iptal edilmesini istiyoruz. Temiz ve sağlıklı bir ülkede huzur içinde yaşamak istiyoruz!.." denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.