Selimpaşa'da Yaşlı Bakım Evi açılıyor

Selimpaşa'da Yaşlı Bakım Evi açılıyor
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Mahalle Konseyi Halk Toplantıları kapsamında Selimpaşa’da mahalle sakinleriyle bir araya geldi. İlçe genelinde yapılan çalışmalar hakkında genel bir bilgi veren Işıklar, ardından Selimpaşa’da yapılan ve yapılacak ol

      
Silivri Belediyesi Mahalle Konseyi çalışmaları kapsamında düzenlenen Halk Toplantılarının bir yenisi Selimpaşa Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın ekip arkadaşlarıyla birlikte katıldığı toplantıda, ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilirken, Selimpaşa’da yapılan ve yapılması düşünülen projeler de vatandaşlarla paylaşıldı.

Silivri Belediyesi Mahalle Konseyi Sorumlusu Muharrem Aydoğan’ın, konsey çalışmaları hakkında genel bilgilendirmede bulunduğu toplantıda, Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Ercan da projeler hakkında teknik bilgiler verdi. Ercan ayrıca, Selimpaşa Mahallesi’nde yapılan çalışmaları da ayrıntılı bir sunumla aktardı.

IŞIKLAR; “BİRLİKTE KARAR VERMEK İÇİN BURADAYIZ”

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, konuşmasına şu sözlerle başladı; “Değerli Selimpaşalı hemşerilerim, her mahallemizde düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz bu toplantılarımızda; bugüne kadar neler yapmışız? Ne kararlar almışız? Bunları paylaşarak Selimpaşa Mahallemize yapacağımız işleri, yatırımları, projeleri sizlerle paylaşıp, hem görüşlerinizi almak, hem de yapılacak hizmetlere beraber karar vermek için buradayız.” Silivri Belediyesi’nin insan odaklı en önemli sosyal hizmetleri olan Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi, Gıda Bankası ile Kariyer İstihdam Ofisi hakkında ayrıntılı bilgi veren Başkan Işıklar, Tarımsal projelere de değinerek tarıma ve çiftçiye verdiği önemi de dile getirdi.

SELİMPAŞA’YA YAŞLI BAKIM EVİ VE ENGELLİLER OKULU İÇİN YER TAHSİSİ

Selimpaşa Mahallesi’nde Yaşlı Bakım Evi ile Engelliler Okulu açılması için yer tahsis edildiğini belirten Başkan Işıklar; “Selimpaşa Mahallemizde 62 yataklı bir Yaşlı Bakım Hastanesi yapılması için yer tahsis ettik. Hepinizin bildiği gibi, hastanelerde psikiyatri ve poliklinik hizmetleri var ancak, yataklı olarak yok. Sadece Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde yaşlılar için bakım üniteleri var. Selimpaşa Mahallemizde Bakırköy Vakfı ile birlikte bir hayırsevere bu hastaneyi yaptıracağız. Bu hastane için 9600 m2 yer tahsis ettik.  Yine Selimpaşa Mahallemizde Engelliler Okulu yapılması için 5 dönüm bir yer ayırdık. Okulun önümüzdeki yıl içinde tamamlanmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

SELİMPAŞA’YA YENİ DÜZENLEMELER

Tüm mahallelerde gerçekleştirilecek meydan düzenleme çalışmasının Selimpaşa Mahallesi’nde de yapılacağını belirten Işıklar; “Selimpaşa girişinden itibaren, denize kadar olan yerin tamamını ve Pazar yerine kadar olan kısmın tamamının da meydan düzenlemesi yaparak, taş kaplama yöntemi ile kaplayacağız. Modern ve kent dokusuna uygun olarak gerçekleştireceğimiz meydan düzenlememiz granit kaplama olacak. Kadir Has Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi, İzzet Gürçay Caddesi, Lojmanlar Sokak, Tepe Sokak, Atatürk Caddesi ve Turgut Özal Caddesi’nin tamamına mineral kaplı taşlar döşeyeceğiz. Eski belediye binasını ve arkasındaki lojmanları yıkarak, bu alanları meydana kavuşturacağız. Yeni bir tören alanı, dükkân yerleri ve kafeterya yerleri yapılacak. Hemen arkasında da daimi Kapalı Pazar Yerini hizmete sokmayı planlıyoruz” dedi. Başkan Işıklar, Meydan düzenlemesi ve Kapalı Pazar Yeri’nin dışında, Selimpaşa Mahallesi’nde Piknik Alanı ile Sahil Cafe -Restoran projelerini de hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirtti. Yoğun katılımla gerçekleşen Selimpaşa Mahallesi Halk toplantısı, soru-yanıt şeklinde devam etti. Mahalle sakinleri yapılan hizmetler için Başkan Işıklar’a teşekkür ederek, talep ve isteklerini de dile getirdiler

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.