Silivri Sahilinde Ağaç Katliamı

Silivri Sahilinde Ağaç Katliamı
Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan Silivri Belediyesine ait, eski Beyaz Saray Çay Bahçesinin bulunduğu alandaki yedi ağacın kesildiğini belirterek;"Bu ağaçların altı tanesi gerçekten çok büyük boyutlarda korunması gereken yaşlı ağaçlar. Bu ağaçların
Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan Silivri Belediyesine ait, eski Beyaz Saray Çay Bahçesinin bulunduğu alandaki yedi ağacın kesildiğini belirterek;"Bu ağaçların altı tanesi gerçekten çok büyük boyutlarda korunması gereken yaşlı ağaçlar. Bu ağaçların kesilmiş olması gerçek bir katliamdır. Yeşil alan fakiri Silivride, kesilen her ağaç Silivrililere karşı işlenmiş bir suçtur." dedi.

Başkan Ali Korsan konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
" Belediyenin bu alanı iki balık lokantası ihalesi için hazırladığı iddiası ise bu suçu katlayarak büyütmektedir. Söz konusu alan içindeki ağaçlar kesilmeden de buraya balık lokantaları yapılabilirdi. Bu sadece iyi bir mimarlık çalışmasıyla çözümlenebilecek bir sorunken, en vahşi yöntem seçilerek yedi ağaç kesilmiştir. Bu Silivri belediyesi için bir yüz karasıdır.
Bu arada yapılan başka ayıplara da değinmek istiyorum. Söz konusu alanın ihaleye verileceği Silivri Belediye Meclisinde tartışılmış, oylanmış ve AKP'li meclis üyeleri bu projeye red oyu vermişler fakat hiç kimse ağaçlarla ilgili bir şerh koymamış. Ayrıca ağaçların kesileceğini ne gazetelere ne de derneğimize duyurmamışlar, fakat ağaçlar kesildikten sonra iki AKP'li meclis üyesi, neden ağaçların kesilmesine müdahale etmediğimizi sordular. Siz meclis üyesisiniz, bu konudaki yetkili kişisiniz. Biz size soruyoruz, neden ağaçların kesilmesine müdahale etmediniz?
Biz çevre derneği olarak, bu tür konularda elimizden gelen çabayı her zaman gösteriyoruz. Ağaçlar kesilmeden önce haberimiz olsaydı müdahale ederdik, hatta ağaçlar kesiliyorken haberimiz olsaydı yine durdurmak için gerekeni yapardık. Bu konudaki duyarlılığımız Silivrililer tarafından bilinmektedir.
Ağaçlar kesilmeden önce haber vermek yerine, kesildikten sonra suçlamaya çalışmanın ne anlama geldiğini merak ediyoruz. Üstelik de kendi işi olduğu halde yeterince müdahale etmeyenler tarafından"
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.