4 BİN ÇOCUKLA 4 BİN AĞAÇ DİKİLİYOR

Beylikdüzü Belediyesi, “Fidandan ağaca, ağaçtan ormana” sloganıyla başlattığı ağaçlandırma etkinliği kapsamında okula yeni başlayan 4 bin öğrenciyle, 4 bin ağaç dikmeye devam ediyor.

4 BİN ÇOCUKLA 4 BİN AĞAÇ DİKİLİYOR

 Miniklerin ağaç dikme etkinliğine katılarak onlara yardım eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ağaçlara can suyunu kendi verdi.

 Bu yıl, okula yeni başlayan 4 bin öğrenciyle, 4 bin ağaç dikmek için yola çıkan Beylikdüzü Belediyesi, “Fidandan ağaca, ağaçtan ormana” dönüşecek yeşil bir Beylikdüzü için öğrencilerle birlikte kolları sıvadı. İlkokul öğrencileri, Gürpınar Atmaca Deresi Mevkii’nde, Beylikdüzü’nü güzelleştirmek için büyük bir keyifle çalışmaya devam ediyor. 
Öğrencilere “Tohum Kitap” hediyesi…

 Miniklerle birlikte çevreyi güzelleştirmek adına meclis üyeleriyle birlikte onlara yardım eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise,  “Bu ağaçlar Beylikdüzü’nün güzelliğine güzellik katacak. Fakat çocuklarımızın minik elleriyle dikilen ağaçlar, bizler için daha da anlamlı. Sık sık ağaçlarınızı ziyaret edip, büyüme evrelerini izleyebilecekler” diye konuştu. Etkinlikte, öğrencilere Beylikdüzü Belediyesi tarafından hazırlanan içinde çam ağacı, çiçek ve domates tohumu ile hikâyeleri bulunan  “Tohum Kitap” hediye edildi.


Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 15:23

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER