ÇAPAN, “HAYIR” KAMPANYASI İÇİN MEMLEKETİ KARS’TA

ÇAPAN, “HAYIR” KAMPANYASI İÇİN MEMLEKETİ KARS’TA
ÇAPAN, 12 EYLÜL’DE “HAYIR” KAMPANYASI İÇİN MEMLEKETİ KARS’TA Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan 12 Eylül referandumunda “Hayır” kampanyası başlatmak için memleketi Kars’a geldi. Çapan’ı Kars Havaalanında Arpaçay Belediye Başkanı Enver Akk
ÇAPAN, “HAYIR” KAMPANYASI İÇİN MEMLEKETİ KARS’TA
 
Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan 12 Eylül referandumunda “Hayır” kampanyası başlatmak için memleketi Kars’a geldi.
Çapan’ı Kars Havaalanında Arpaçay Belediye Başkanı Enver Akkaya, Aşık Şenlik Belde Belediye Başkanı Mülazım Karaçay, CHP Kars İl Başkanı Çetin Bilgir ve çok sayıda Karslı ve dostları karşıladı.
Çapan burada gazetecilere yaptığı açıklamada “Tayyip Erdoğan sahte kabadayı edasıyla hesaplaşacağız gibi bir tabir kullanıyor. Onu yiyen bazı eski solcular – solucanlar da sanki 12 Eylül’le hesaplanılacakmış gibi algılıyorlar” dedi.
Türkiye’nin çok hızlı bir şekilde Evet’çiler ve Hayır’cılar diye ikiye bölündüğünün de belirten Dr. Çapan ayrıca şunları söyledi: “Evet’çilerin 12 Eylül ile hesaplaşacağız diye yaygara yapmalarına karşıyım. Biz 12 Eylül’ün yenilen tarafıyız. Mağdur olan tarafı ise MHP’lilerdir. Çünkü MHP’lilerle 12 Eylül’de aynı fikirdeydiler. İkisi de Amerika güdümünde çalışmaktaydılar. Oysa biz Amerikan emperyalizmine ve sömüren sınıflara karşıydık. Topyekün bir cephe kurmuştuk. Sosyalizmi kuracaktık. Ama beceremedik ve yenildik. Tayyip Erdoğan sahte kabadayı edasıyla hesaplaşacağız gibi bir tabir kullanıyor. Onu yiyen bazı eski solcular, solucanlarda sanki 12 Eylülle hesaplanılacakmış gibi algılıyorlar ama öğle değil. 12 Eylül ile hesaplaşmak ancak şöyle olabilir; 12 Eylül suçları insanlık suçları olarak tarif edilirdi. Zaman aşımı kaldırılırdı. Biz de elbette ki “Evet” oyu verirdik. Ama numara yapıyorlar. Ele geçiremedikleri Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu var. Bu kurumu tasfiye etmek istiyorlar. Bunun yanı sıra Cumhuriyetin son kurumlarını da ele geçirmek istiyorlar. Yapılan şeyler bunlardır ve bunları anlatmak için memleketim Kars’a geldim. Babamıza, halamıza, teyzemize ve hemşerilerimize dilimizin döndüğünce bunları anlatmaya çalışacağız. Bu nedenle Karslılardan bu yalancı ve sahtekarlara topyekun “Hayır” demelerini istiyorum” diye konuştu. 
 
Çapan’ın içinde bululduğu ve İstanbul’dan 114 yolcu ile Kars’a hareket eden uçak, Ağrı’lı İsmet Kurban (55) isimli kanser hastası bir kişinin hayatını kaybetmesi nedeni ile Trabzon Havaalanı’na zorunlu iniş yaptı. Bu nedenle saat 14’00’da Kars’ta olması gereken uçak iki saat gecikmenin ardından Kars’a Havaalanı’na iniş yaptı.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.