Çatalca'da kurban kesim alanları 100'e çıktı

Çatalca'da kurban kesim alanları 100'e çıktı
İstanbul'un hayvancılık ve tarımın en önemli merkezlerinden birisi olan Çatalca'da yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Kurban Kesim Yerleri belirleniyor. İlçede Hayvan Sağlığı Komisyon Kararı ile 100 adet Kurban Kesim Yeri belirlendi

Çatalca Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla eksiksiz denetlenen Kurban Kesim Yerleri 2013 yılında 56 adet olarak tespit edilmiş olup,  bu sayı 2014 yılı itibariyle müracaatlar sonucunda 88 adete, 2015 yılı itibari ile ise bu sayı 100 Kurban Satış ve Kesim yerine ulaşmıştır. Her yıl olduğu gibi ilçe merkezinde ve mahallelerde vatandaşlara yapması ve uyması gereken kurallar da anlatılmıştır. Geçen yıla oranla bu sene vatandaşlarımızın daha bilinçli olduğu anlaşılırken, daha önceki yıllarda Çatalca Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'nde kayıtlı olan vatandaşların bir çoğu ne yapılması gerektiğini bildikleri için hazırlıklarını yapmaya başladığı da gözlendi. 

Kurseiyerlere kasaplık eğitim semineri verildi

Kasaplık semineri verildi

Yeni kayıt yaptıran vatandaşların da kurban kesim yerlerinde yapılan denetlemeler sonucu tespit edilen eksikliklerin giderilmesi hususunda bilgiler verilip, daha sonra yapılan gözetimlerde eksik olan unsurların tamamlandığı görülmüştür. Ayrıca Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından Çatalca Halk Eğitim Merkezi'nde katılım sağlayan kursiyerlere de Kasaplık Eğitim Semineri kursu verilmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.