CHP’DEN “ENSAR VAKFI KAPATILSIN” KAMPANYASI

CHP’DEN “ENSAR VAKFI KAPATILSIN” KAMPANYASI
CHP Esenyurt İlçe Örgütü, Ensar Vakfı’nın kapatılması için imza kampanyası başlattı. Basın açıklaması yapan İlçe Başkanı Ali Gökmen, “çocuklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak adına bütün yurttaşlarımızın desteğini bekliyoruz” dedi.

BÜTÜN SORUMLULAR CEZALANDIRILMALI”

Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’nda düzenledikleri basın açıklamasının ardından imza kampanyası başlatarak “Ensar Vakfı’nın kapatılmasını” isteyen CHP Esenyurt İlçe Örgütü’ne yurttaşlar da destek verdiler. Basın açıklaması yapan CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, “Soruşturma sadece cinsel istismar fiilini işleyen kişi hakkında yürütülmektedir. Halbuki istismar küçükler, Ensar Vakfı, KAİMDER ve bu tüzel kişiliklerin üyelerinin gözetiminde barınma ihtiyaçlarını gidermektedir. Barınma işini üstlenmiş gerçek ve tüzel kişiliklerin, küçüklerin bakım ve gözetim yükümlülüğü altında olduğu açıktır. Bu kişilerin, çocukların yaşadığı istismarı bilmemeleri düşünülemez. Bu durumda, küçükleri eve yerleştiren ve bakım sorumluluğu altında bulunan kişiler, 5237 sayalı Yasanın 39’uncu maddesindeki hüküm çerçevesinde ceza sorumluluğu altındadır. Tüzel kişilerin yöneticileri ve küçüklerin barınmasından sorumlu olanların fail ile birlikte fiilden sorumlu olduğu aşikardır. Yapılacak soruşturma ve küçüklerin kaldığı evleri kiralayan, ev kiralık değilse maliki olan kişilerin tespit edilmesi ve haklarında iddianame düzenlenerek dava açılması ve cezalandırılmaları gerekmektedir” diye konuştu.

BİR İSTİFADAN BİR ŞEY OLMAZ”

Çocuk susar, sen susma”, “Bir istifadan bir şey olmaz”, “Saklamayın ihbar edin, utanmayın utandırın” yazılı dövizlerin önünde konuşan CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, sözlerine şöyle son verdi; “Sayısı tam olarak belli dahi olmayan çocuklarımız, ailelerinin masumane duygularla kendilerine emanet ettiği sapkın öğretmenler tarafından cinsel istismara uğradı.

Bu hazin olay öncelikli yerel yönetimler ve yerel basın tarafından karartılmaya çalışıldı. Olay ülke kamuoyuna taşınınca hükümet tarafından konuyla ilgili jet hızıyla yayın yasağı getirildi. Yayın yasağının ardından AKP  Milletvekili Nihat Öztürk konuyla ilgili sıcağı sıcağına ‘İnadına na destek olacağız’ şeklinde vahim bir açıklamada bulunmuştur.

Bu sapkın olayın mağduru Nihat Öztürk’ün herhangi bir yakını olsaydı aynı tepkiyi ve desteği verebilecek miydi? Kendisi de bir anne olan Bakan Ayşe Ramazanoğlu da Ensar Vakfı’nın kapatılmaması için ‘bir kereden bir şey olmaz’ diyerek mağdur aileleri ve tüm kamuoyunu derinden sarsmıştır. Bizler bu açıklamayı yapan Ayşe Ramazanoğlu’nu istifaya davet ediyoruz.

Kamuoyu vicdanının rahatlaması ve yaşanan bu çirkin hadisenin gereğinin yapılması adına, Ensar Vakfı isimli kuruluşun kapatılmasını talep ediyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, taciz ve tecavüzün engellenmesi adına yapılacak girişimlerin, cezai işlemlerin ağırlaştırılması dahil, bütün eylem ve uygulamaların yanında olacağız.

Gelecek güzel günlere olan inancımızla, bugün Esenyurt’tan başlattığımız “ENSAR VAKFI KAPATILSIN / TACİZE ve TECAVÜZE HAYIR” başlıklı imza kampanyamızın ülke geneline yayılacağını umut ediyor, çocuklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak adına bütün yurttaşlarımızın desteğini bekliyoruz”…

KAMPANYA BİR HAFTA SÜRECEK

Hedeflerinin 100 bin imza toplayarak TBMM’ye iletmek olduğunun altını çizen CHP’li Başkan Gökmen ve partilileri kampanyanın bir hafta devam edeceğini belirttiler. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.