Her çocuk bir dünya demek

Küçükçekmece Belediyesi Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (KÜGİM), bünyesinde gerçekleştirdiği atölyelerle, çocukları ve gençleri geleceğe hazırlıyor. Gerçekleşen çalışmalara ilişkin konuşan Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Her çocuk bir dünya demek. Biz bu bilinçle eğitime değer vermeye devam ediyoruz” dedi

Her çocuk bir dünya demek
Oyun programlama atölyesinde bir taraftan oyun programlama öğretilirken, diğer yandan bilgisayar programlama gösterilerek, uzun vadede üst düzey yazılımcılar yetiştirilmesi hedefleniyor. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, "Çocuklarımızın, geleceğe umutla bakabilmesini, layık oldukları eğitime en modern metotlarla, eşit şartlarda ulaşabilmesini hedefliyoruz. Küçükçekmeceli çocuklar, belediyemiz tarafından düzenlenen örgün eğitimi pekiştirici ve kişisel gelişimlerini destekleyici programlardan yararlanabilecek, kendilerini geliştirebilecekler. Küçükçekmece Belediyesi Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (KÜGİM) bünyesinde gerçekleştirdiğimiz Java Oyun Programlama Atölyesi’ne katılan çocuklarımız, uygulamalı olarak oyun programlama eğitimi bu çalışmalarımıza güzel bir örnek oldu. Eğitimi alan çocuklar kendi oyununu üretebilecek. Bizim için her çocuk, bir dünya demek. Bizlerin görevi onların yaratıcılık ve yeteneklerini sergileyebilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri imkanları sağlamak.” dedi.


Faydalı bir atölye


Atölyeye katılan 4. sınıf öğrencisi Oğuz Ali Erden, heyecanını dile getirdiği konuşmasında, “Gelecekte bilim insanı olmayı hedefliyorum. Matematik ve Fen derslerini çok seviyorum. Çok faydalı bir atölye. İlerde bilgisayar ile ilgili bir bölüm tercih edersem, hazırlıklı olacağım” dedi.

Geleceğe hazırlık

GAME LAB İstanbul Genel Müdürü ve Atölye Eğitmeni Noyan Culum, üstün zekalı 16-17 yaşındaki bir çocuğun desteklendiği takdirde dünya seviyesinde bir yazılımcı olabileceğini ifade ederek, “Üniversitelerimizin mühendislik fakültelerinde, mühendislik eğitimi vereceğimiz zamanı çocuklarımıza temel bilimleri öğretmekle geçiriyoruz. Bu atölyelerin önemi burada ortaya çıkıyor. Üstün zekalı öğrenciler için oyun programlama atölyesi düzenledik. Öğrenciler çok küçük yaşta olmalarına rağmen konsantrasyonlarını hiç koparmadılar. Yaptığımız eğitim Dünya çapında üst düzey bir eğitim ve geleceğin yazılım yıldızlarını yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bizlere bu imkanı sunan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’ye teşekkür ederiz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 09:35

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER