İBB: Metrobüs kazası sizi ilgilendirmez

"Şoför alkollü müydü" sorusuna İBB bakın ne yanıt verdi.

İBB: Metrobüs kazası sizi ilgilendirmez
 Sosyal medya üzerinden gelen soruları yanıtlandıran İBB Beyaz Masa'nın Twitter hesabı, İstanbul'da 18 Haziran'da devrilen metrobüsle ilgili "Tahsisli yolda metrobüs nasıl kontrolden çıkarak devrilir? Sürücünüz alkollü müydü?" sorusuna "Bilgi edinme kapsamı dışındadır" diye yanıt verdi.


Söğütlüçeşme-Beylikdüzü seferini yapan metrobüs Cevizlibağ'da kontrolden çıkarak devrilmişti. Kaza sonucu çok sayıda yolcu yaralanmıştı. Kaza sabaha karşı 05.15'te D-100 Karayolu Cevizlibağ Metrobüs durağı yakınlarında meydana gelmişti. 34 TN 2883 plakalı metrobüs şoförü, kendi yolunda ilerlerken belirlenemeyen bir nedenden dolayı aracın direksiyon hakimiyetini kaybetmiş ve kontrolden çıkarak metrobüs manevra alanına devrilmişti.

Kazanın ardından Şahin Ateşoğlu adlı Twiiter kullanıcısı tarafından İBB Beyazmasa'ya "Tahsisli yolda metrobüs nasıl kontrolden çıkarak devrilir? Sürücünüz alkollü müydü?" sorusu yöneltildi. İBB Beyazmasa'dan ise "Alkol" sorusuna "sizi ilgilendirmez" şeklinde bir yanıt verildi. O yanıtta, "Kurum ve kuruluşların, kamuoyunu ilgilendirmeyen ve sadece kendi personeli ile kurum içi uygulamalarına ilişkin düzenlemeler hakkındaki bilgi ve belgeler, bilgi edinme hakkının kapsamı dışındadır" denildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 11:39

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER